سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

رونمایی از «کتاب پناهگاه بی پناه» در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

رونمایی از «کتاب پناهگاه بی پناه» در کرمانشاه

مجموعه خاطرات بازماندگان فاجعه ی انسانی پناهگاه پارک شیرین کرمانشاه با عنوان «پناهگاه بی پناه» با حضور جمعی از شخصیتهای فرهنگی کشوری و استانی عصردیروزدر کرمانشاه رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رئیس حوزه هنری کرمانشاه در این مراسم گفت: 26 اسفند یادآور روزی غمبار برای مردم کرمانشاه است، در این روز پناهگاه پارک شیرین که مأمن مردم مظلوم کرمانشاه بود مورد اصابت موشکهای رژیم بعثی عراق قرار گرفت که طی آن 300 نفر از جمله کودکان و زنان بی دفاع کشته شدند.

عباس سروری افزود: این مقام فرهنگی با مهم برشمردن ثبت وقایع مهم تاریخ در مقاطع مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: کرمانشاه به عنوان استانی که آغاز و پایان جنگ در آن رخ داده است، دارای ظرفیت بالایی در حوزه ی تاریخ شفاهی است که باید برای آیندگان ماندگار شود.

وی اظهار امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک، شاهد چاپ و انتشار چند عنوان کتاب دیگر در این حوزه، از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی کرمانشاه خواهیم بود. کتاب «پناهگاه بی پناه» مجموعه خاطرات بازماندگان بمباران پناهگاه پارک شیرین به قلم مهناز فتاحی است که توسط انتشارات سوره مهر روانه ی بازار کتاب شده است

 در این مراسم جمعی از مسؤولان کشوری، استانی، تعدادی از خانواره‌های بازماندگان بمباران «پناهگاه پارک شیرین کرمانشاه» و هنرمندان کرمانشاه نیز حضور داشتند