رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

رونمایی از ۱۱ عنوان کتاب دفاع مقدسی در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

رونمایی از ۱۱ عنوان کتاب دفاع مقدسی در استان کرمانشاه

رونمایی از ۱۱ عنوان کتاب دفاع مقدسی در استان

مدیر ادبیات و هنری دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار استان کرمانشاه از رونمایی از ۱۱ عنوان کتاب دفاع مقدسی به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان کرمانشاه خبر داد.

سرهنگ فرزاد عبدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس از رونمایی از ۱۱ عنوان کتاب به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: کنگره شهدای استان کرمانشاه در راستای رسالت و ضبط و ثبت بزرگمردان عرصه ایثار و شهادت که بدون شک موجب کرامت و شرافت نسل های آتی خواهد شد در یک اقدام کاملا فرهنگی چاپ و تدوین قریب به ۵۵ عنوان کتاب به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با عنوان کمیته تدوین و تالیف کنگره امیران، فرماندان و ۹۸۰۰ شهید استان کرمانشاه ابلاغ کرد.

وی افزود: موضوع کتاب های مذکور بیشتر خاطرات، زندگی نامه، تاریخ شفاهی، شعر، داستان و وصیت نامه شهدای استان کرمانشاه است که موفق شدیم تا به امروز با امداد از نفس کریمه شهدای عزیز ۳۵ عنوان از این کتاب ها را در تیراژ ۸۰۰ هزار جلد به مردم شریف استان کرمانشاه تقدیم کنیم.

مدیرادبیات و هنری دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار استان کرمانشاه تصریح کرد: طی هفته دفاع مقدس و به این مناسبت، طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۱ عنوان از ۳۵ عنوان مذکور رونمایی می شود.

وی گفت: از جمله کتاب های مذکور می توان به کتاب جانباز ۷۰ درصد بهروز حقیقی با عنوان «بشنو از نی»، کتاب «حماسه بازی دراز» خاطرات امیر سرتیپ دوم بازنشسته محمود بدری فرمانده پادگان ابوذر در ایام دفاع مقدس، کتاب «طریق زینبی» که به نقش زنان استان در ۸ سال دفاع مقدس می پردازد، کتاب «ارتفاعات دوپازا» خاطرات نصرت الله سپهر دانشجوی عکاسی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و کتاب «گل گلاب» که زندگی نامه شهید حسین اخلاصی زنگنه را به تصویر می کشد، اشاره کرد.

عبدی افزود: کتاب دیگری که در این هفته رونمایی می شود، کتاب «کرشمه شقایق» است که به زندگی نامه ۲۵ شهید هنرمند و یک جانباز هنرمند استان کرمانشاه می پردازد و به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه، کنگره شهدای استان کرمانشاه و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تالیف شده است.

وی ادامه داد: توسط انتشارات ندای قم کار فیپا و شابک کتاب مذکور را انجام داده و در تیراژ ۲۰۰۰ جلد و قطع افقی به چاپ رسیده است. طرح جلد این کتاب نیز از بشیر نظری از هنرمندان تجسمی استان بوده و هزینه های مربوط به چاپ و تدوین آن توسط کنگره شهدا تامین شده است.

سرهنگ عبدی گفت: این کتاب طی مراسمی توسط سازمان بسیج هنرمندان در روز چهارشنبه و در محل مجتمع وحدت کرمانشاه با حضور هنرمندان بسیجی و علاقه مندان رونمایی خواهد شد.

مدیر ادبیات و هنری دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: روز چهارشنبه و طی مراسمی با حضور سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار کشور از ۵ عنوان کتاب موضوعی وصیت نامه شهدا با عنوان «گنجینه شهدا» و در پنج عنوان «جهاد و شهادت»، «بصیرت»، «خانواده»، «دانش آموزان» و «جوانان» رونمایی می شود.

وی گفت: هم چنین طی روز پنج شنبه در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور جناب آقای جاسمی و فرماندهان نظامی استان در حسینیه ثارالله نیز از ۵ کتاب «طریق زینبی»، «گل گلاب»، «ارتفاعات دوپازا»، «بشنو از نی» و «حماسه بازی دراز» رونمایی می شود.