رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

رئیس ستاد انتخابات کرمانشاه:آماده برگزاری انتخابات الکترونیک هستیم - نمایش محتوای خبر

 

 

رئیس ستاد انتخابات کرمانشاه:آماده برگزاری انتخابات الکترونیک هستیم

رئیس ستاد انتخابات کرمانشاه:آماده برگزاری انتخاباتالکترونیک هستیم

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه اعلام کرد: آماده برگزاری انتخابات الکترونیک در سطح استان کرمانشاه هستیم.

به گزارش ایرنا یوسف شاه حسینی عصر چهارشنبه در نشستی خبری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: فرآیند انتخابات 25 مرحله دارد که 24 مرحله آن به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

وی افزود: تنها مرحله شمارش آرا و رای گیری غیرالکترونیکی است که در صورت اعلام شورای نگهبان آن نیز به صورت الکترونیکی برگزار می کنیم.
رئیس ستاد انتخابات کرمانشاه با بیان اینکه امروز آخرین روز نام نویسی از داوطلبان حضور در مجلس خبرگان رهبری است گفت: تا این لحظه هشت نفر به صورت قطعی برای حضور در مجلس خبرگان نام نویسی کرده اند و پنج نفر دیگر در حال نام نویسی هستند.
شاه حسینی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه داوطلبان حضور در مجلس شورای اسلامی تا چهارم دی ماه مهلت ثبت نام دارند اظهار داشت: تاکنون 132 به صورت قطعی برای این انتخابات نام نویسی کرده اند و 11 نفر در حال ثبت نام هستند.
وی اعلام کرد: بیش از یک هزار و 500 صندوق اخذ رای برای جمع آوری آرا مردم استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: شش حوزه اصلی و هشت حوزه فرعی کار اخذ رای در دوران انتخابات را برعهده خواهند داشت.
شاه حسینی در رابطه با فعالیت داوطلبان نمایندگی عنوان کرد: تمام فعالیت های انتخاباتی نامزدهای احتمالی را زیرنظر داریم و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با همکاری قوه قضائیه برخورد خواهیم کرد.
وی اعلام کرد که 31 قاضی برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان کرمانشاه در نظر گرفته شده اند.
وی گفت: تمام تلاش خود را به کار می گیریم که امانت دار خوبی برای رای مردم باشیم.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری در ادامه گفت: با کسانی که بخواهند در انتخابات به مسائل قومی بپردازند به شدت برخورد می کنیم.
شاه حسینی افزود: باید همه تلاش کنند که فرهنگ و اخلاق صحیح انتخابات رعایت شود و از یک نگاه فردی، قومی و شخصی به یک نگاه عمومی که خیر همگان را به دنبال دارد، برسیم.
وی اظهار داشت: کسانی که به مسائل قومی دامن می زنند، توسعه نیافته هستند زیرا این موضوع در درازمدت برای همه مضر و خطرناک است.
وی ادامه داد: همگی موظف هستند بدن هیچ جانبداری و به دور از تخریب و عدم توجه به مسائل مطرود قومی در راستای همدلی، اعتماد، پیشرفت و اخلاق و رفتار صحیح انتخاباتی گام بردارند.
رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: پرداختن به مباحث قومیتی به هیچ عنوان خوشایند و پذیرفتنی نیست.
استان کرمانشاه با دو میلیون نفر جمعیت دارای هش نماینده در مجلس شورای اسلامی و دو نماینده در مجلسخبرگان رهبری است.