رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

رژیم گیاه‌خواری را بیش از یک ماه ادامه ندهید - نمایش محتوای خبر

 

 

رژیم گیاه‌خواری را بیش از یک ماه ادامه ندهید

رژیم گیاه‌خواری

یک فوق تخصص تغذیه با تاییدمفید بودن رژیم گیاه‌خواری اظهار کرد:این رژیم به پاکسازی سموم بدن کمک کرده وموجب شادی ونشاط وسبکی فرد می‌شود.

دکتر کیومرث دانشور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: این رژیم همچنین به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک کرده و از ایجاد یبوست در افراد جلوگیری می‌کند.

دانشور اظهار کرد: اما باید به خاطر داشت که رژیم گیاه‌خواری نباید بیش از یک ماه ادامه پیدا کند، زیرا در اینصورت قطعا ضررهایی را برای بدن به دنبال خواهد داشت.

این فوق تخصص تغذیه تصریح کرد: رژیم گیاهخواری باید به این صورت گرفته شود که یک ماه رژیم گیاه‌خواری و پس از آن دو ماه رژیم غذایی عادی و بعد از آن مجددا یک ماه رژیم گیاه‌خواری گرفته شود تا بدن دچار کمبود و یا آسیب نشود.

وی نقص عمده رژیم گیاه خواری را کمبود ویتامین در این رژیم عنوان کرد و افزود: با داشتن رژیم گیاه‌خواری ویتامین‌ها و به ویژه ویتامین B12 به میزان کافی به بدن نمی‌رسد و به همین علت توصیه می‌شود افراد در کنار این رژیم حتما از فرآورده‌های دامی بجز گوشت استفاده کنند تا ویتامین‌های مورد نیاز بدن آنها تامین شود.

دانشور نقص دوم رژیم گیاه‌خواری را ایجاد اختلالات نهفته صفراوی در صورت ادامه طولانی‌مدت این رژیم عنوان کرد و افزود: به همین علت باید از ادامه طولانی مدت این رژیم پرهیز کرد و حتما مابین آن رژیم عادی نیز اعمال شود.

این فوق تخصص تغذیه با بیان اینکه داشتن رژیم صرفا گیاه‌خواری بدون مصرف محصولات لبنی در طولانی‌مدت موجب کمبود پروتئین می‌شود، اظهار کرد: قطعا کمبود پروئین ضررهای جبران ناپذیری برای بدن به دنبال خواهد داشت و باید سعی شود این رژیم حتما همراه با مصرف محصولات لبنی بوده و فرد مابین آن رژیم عادی نیز داشته باشد.