رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

ریل‌گذاری 40 کیلومتر از مسیر راه‌آهن ملایر-کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ریل‌گذاری 40 کیلومتر از مسیر راه‌آهن ملایر-کرمانشاه

راه آهن

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به شروع ریل‌گذاری راه آهن ملایر-کرمانشاه، گفت: در حال حاضر ریل‌گذاری در 40 کیلومتر از مسیر این پروژه از سمت ملایر در حال انجام است.

مجتبی نیک‌کردار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، با اشاره به پیشرفت 95 درصدی زیرسازی پروژه راه‌آهن غرب کشور در مسیر ملایر-کرمانشاه اظهار کرد: ریل‌گذاری نیز در 40 کیلومتر از این مسیر از سمت ملایر شروع شده است.

نیک‌کردار اعتبارات راه‌آهن غرب کشور در سال جاری را 113 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: برای سال آینده نیز اعتبار 168 میلیار تومانی برای این پروژه پیش‌بینی شده است.

وی افزود: همچنین مقرر شده تا پیمانکار پروژه 250 میلیارد تومان وام بگیرد که تضمین بازپرداخت آن را دولت برعهده گرفته است.

نیک‌کردار با بیان اینکه ریل مورد نیاز پروژه در مرحله خریداری است، اظهار کرد: در حال حاضر دو ایستگاه «فیروزان» و «کرمانشاه» نیز در طول این مسیر در حال ساخت است که با توجه به پیشرفت 25 درصدی ایستگاه کرمانشاه امیدواریم این ایستگاه تا سال آینده تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: با توجه به وعده مسئولین کشور از جمله معاون‌اول رییس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی در خصوص تامین اعتبارات پروژه راه‌آهن غرب کشور، قطار سال آینده به کرمانشاه برسد.

نیک‌کردار در ادامه در خصوص ادامه مسیر پروژه راه‌آهن غرب کشور به سمت خسروی اظهار کرد: پیمانکار مسیر کرمانشاه-خسروی راه آهن غرب کشور قرارگاه خاتم الانبیاء است که مقرر شده بود پیمانکار در این مسیر بر اساس (EPC) کار کند، اما متاسفانه به علت تغییر نرخ ارز مشکلاتی برای پیمانکار به وجود آمد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به وزارت راه و شهرسازی مراجعه کرده‌ایم که اجازه دهد قرارداد اصلاح شده و پروژه دوباره فعال شود.

به گفته این مقام مسئول در صورت حل این مشکل مقرر شده تا پیمانکار عملیات زیرسازی مسیر کرمانشاه-خسروی را ظرف دو سال آینده به اتمام برساند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه پیشرفت زیرسازی در مسیر کرمانشاه-خسروی این پروژه را 15 درصد اعلام کرد.