سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

ریل گذاری "قطار شهری" کرمانشاه از سال آینده آغاز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ریل گذاری "قطار شهری" کرمانشاه از سال آینده آغاز می‌شود

مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه از آغاز ریل گذاری پروژه قطار شهری کرمانشاه از سال آینده خبر داد.

سعید سلیم ساسانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه در فاز یک پروژه قطار شهری کرمانشاه کار با جدیت در حال اجراست، گفت: فاز اول پروژه میدان معلم تا میدان آزادی را شامل می شود که کار در این فاز از پروژه در دو قسمت رو گذر و زیرگذر در حال انجام است.

ساسانی تصریح کرد: قسمت روگذر پروژه میدان معلم تا سه راه 22 بهمن و قسمت زیرگذر سه راه 22 بهمن تا میدان آزادی را شامل می‌شود که در قسمت روگذر آخرین اقدامات در حال انجام است تا بتوانیم از سال آینده کار ریل‌گذاری پروژه را شروع کنیم.

وی افزود: در قسمت زیرگذر نیز کار از سه جبهه در حال انجام است، هرچند به دلیل محدودیت‌های مالی مدتی پروژه رکود نسبی داشت، اما با تزریق مقداری اعتبارات دولتی پروژه دوباره فعال شده و از هفته آینده نیز شتاب بیشتری می‌گیرد. ساسانی گفت: امیدواریم بتوانیم از محل منابع داخلی شهرداری 100 میلیارد تومان اعتبار بگیریم و بتوانیم احداث مسیر در فاز دوم پروژه را نیز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اعتبار امسال پروژه قطار شهری کرمانشاه 65 میلیارد تومان است، اظهار کرد: تا به امروز توانسته‌ایم تنها 14.6 میلیارد تومان از این میزان اعتبار را بگیریم و به دلیل اینکه پایان عمر دولت است، عمده توجه دولت به سمت پروژه‌هایی است که پیشرفت بالایی دارند. ساسانی اعتبار مصوب سال آینده پروژه قطار شهری کرمانشاه را نیز 56 میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه با بیان اینکه اعتبار کلی پروژه با توجه به موافقتنامه پروژه 1580 میلیارد تومان است، گفت: از این میزان از ابتدای شروع به کار پروژه تا به امروز کمتر از 130 میلیارد تومان تخصیص شده است.

ساسانی افزود: این میزان یعنی تخصیص حدود هشت درصد اعتبار کلی پروژه و قطعا با این روند نمی‌توان امیدوار بود پروژه مطابق برنامه زمانبندی پیش برود.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه زمان بندی، پروژه باید ظرف شش سال آینده تحویل شود که با توجه به نحوه تخصیص اعتبارات این امر بعید به نظر می‌رسد. این مقام مسئول با بیان اینکه دولت قول تامین واگن‌های پروژه را داده است، گفت: 30 تا 35 درصد هزینه پروژه مربوط به خرید واگن است و اگر این اتفاق بیفتد قطعا پروژه شتاب خوبی خواهد گرفت، از طرفی این امکان هست که از طریق منابع دیگر نیز برای پروژه تامین اعتبار صورت گیرد.

وی افزود: روند تخصیص اعتبارات به هیچ عنوان به فراخور نیاز پروژه نیست و ادامه این روند موجب می‌شود پروزه سر موعد مقرر تحویل نشود.