رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

رییس مجلس، وزیر نفت و وزیر ورزش میهمانان ویژه جام تختی - نمایش محتوای خبر

 

 

رییس مجلس، وزیر نفت و وزیر ورزش میهمانان ویژه جام تختی

کشتی جام تختی

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه گفت: برای حضور در مراسم افتتاحیه جام جهان پهلوان تختی در کرمانشاه از رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر نفت و وزیر ورزش و جوانان دعوت کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محمدحسین محبی در نشست خبری که امروز( 15 بهمن) در هیات کشتی استان برگزار شد پیرامون برگزاری جام تختی در کرمانشاه اظهارکرد: این دوره از جام جهان پهلوان تختی که قراراست روزهای 23 و 24 بهمن ماه در کرمانشاه برگزار شود به دلیل برگزاری همزمان سه رشته آزاد، فرنگی و پهلوانی از عظمت خاصی برخوردار است.

وی افزود: این مسابقات صبح و بعدازظهر روزهای یادشده در سالن شش هزارنفری امام خمینی (ره) کرمانشاه و بر روی چهار تشک برگزار می‌شود.

محبی اظهارکرد: تاکنون برای حضور در این جام بین‌المللی 17 کشور با تعداد 254 کشتی‌گیر اعلام آمادگی کرده اند که قطعا تا زمانی برگزاری این مسابقات تعداد کشورهای شرکت کننده بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: از ایران نیز در هر وزن آزاد و فرنگی 7 تا 8 کشتی گیر حضور خواهد داشت که رضا افضلی در وزن 74 کیلوگرم و یداله (شیروان)محبی در 120 کیلوگرم از استان کرمانشاه در قالب تیم ملی ایران در این رقابتها حضور دارند.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه گفت: همچنین استان کرمانشاه به دلیل میزبانی دو تیم کامل (هرکدام در هشت وزن) در کشتی آزاد و فرنگی در این مسابقات خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: مجموعا 18 کشتی‌گیر کرمانشاهی در این تورنمنت بین‌المللی حضور خواهد داشت که در نوع خود بسیار کم نظیر است و فرصتی استثنایی برای جوانان این دیار محسوب می شود که بتوانند خود را محک زنند.

محبی در خصوص اسامی کشتی‌گران کرمانشاهی حاضر در این مسابقات گفت: برای حضور کشتی گیران کرمانشاهی در این مسابقات 120 کشتی گیر را به مسابقات کشتی اپن در تهران اعزام کرده‌ایم که پس از محک زدن میزان آمادگی آنها بتوانیم نفرات نهایی را برای حضور در جام تختی تعیین کنیم.

این مسئول هیات کشتی استان کرمانشاه اظهارکرد: مربیگری تیم کشتی آزاد کرمانشاه در جام تختی بر عهده ماشاءاله حسینی و مربیگری تیم کشتی فرنگی کرمانشاه در این مسابقات نیز بر عهده کامران قدرتی خواهد بود.

محبی اظهارامیدواری کرد: کشتی‌گیران کرمانشاهی بتوانند در این جام بین‌المللی حداقل 4 تا 5 مدال را کسب کرده و تماشاچیان کرمانشاهی را به وجد آورند.

وی گفت: برای برگزاری این مسابقات بیش از 700 میلیون تومان هزینه تجهیز سالن شش هزار نفری امام خمینی (ره) شده است که این تجهیزات شامل؛ خرید چهار تخته تشک جدید، تجهیز جایگاه خبرنگاران، نصب صندلی بر روی سکوها، تجهیز سرویس های بهداشتی و ... است.

محبی اظهارکرد: کلیه تیم های خارجی برای حضور در این مسابقات روز 22 بهمن وارد کرمانشاه می‌شوند و برنامه وزن کشی نیز در عصر همان روز (22 بهمن) برگزار می‌شود.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه در خصوص میهمانان ویژه این جام بین‌المللی نیز گفت: از دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، دکتر زنگنه وزیر نفت و دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان دعوت کرده ایم که در مراسم افتتاحیه این جام بین‌المللی حضور پیدا کنند.

محبی تاکید کرد: برگزاری جام بین‌المللی تختی یقینا کشتی کرمانشاه را رشد خواهد داد و بعد از این مسابقات شاهد حضور قابل توجه کشتی‌گیران جوان این شهر در باشگاه‌های کشتی استان خواهیم بود.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه اظهارامیدواری کرد: برگزاری میزبانی شایسته کرمانشاه در این تورنمنت بین‌المللی منجر به آن شود که کرمانشاه در آینده میزبانی مسابقات جهانی را نیز بر عهده بگیرد.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه نرخ بلیط این مسابقات برای تماشاگران را 10 هزار تومان برای هر نوبت اعلام کرد.