رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

زردویی پربازدید‌ترین روستای کرمانشاه در نوروز 95 - نمایش محتوای خبر

 

 

زردویی پربازدید‌ترین روستای کرمانشاه در نوروز 95

زردویی با پذیرایی از 12 هزار گردشگر پربازدید‌ترین روستای کرمانشاه در نوروز 95

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در ایام نوروز امسال روستای زردویی پربازدیدترین روستای استان کرمانشاه بود.

علیرضا مرادی بیستونی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این باره اظهارکرد: در ایام نوروز 95 بالغ بر 12 هزار گردشگر و مسافر نوروزی از روستای زیبا و دیدنی زردویی در بخش باینگان شهرستان پاوه بازدید کردند.

وی ادامه داد: در ایام نوروز امسال در این روستا برنامه‌ها، جشن‌ها و جشنواره‌های مختلفی برای گردشگران برگزار می‌شد که همین عامل نیز باعث حضور گسترده گردشگران در این روستا شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: برگزاری جشن «آگر نوروزی» که هر شب انجام می‌شد، برگزاری جشن آزادسازی کبک‌ها، برگزاری جشن طبیعت، برگزاری جشن تبرسوزان و برگزاری جشنواره آوای روستا از جمله برنامه‌های متنوع روستای زردویی در ایام نوروز امسال بود.

مرادی بیستونی با اشاره به برگزاری جشنواره آوای روستا در زردویی، تصریح کرد: این جشنواره امسال به صورت منطقه‌ای برگزار شد و پس از اجرای گروه موسیقی روستاهای مختلف، با رای مردمی و رای هیات داوران خوانندگان و گروه های موسیقی برتر منطقه انتخاب شدند.

وی یادآورد شد: قرار است که جشنواره آوای روستا در زردویی سال آینده به صورت ملی برگزار شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: همچنین در نظر داریم جشنواره ملی روستاگردی را در آینده‌ای نزدیک در روستای زردویی که دارای پتانسیل بالایی برای توسعه گردشگری روستایی است، برگزار کنیم.

مرادی بیستونی همچنین از بازدید 32 فرماندار و دو استاندار نقاط مختلف کشور به همراه جمعی دیگر از مسئولین کشوری از این روستا در ایام نوروز امسال خبر داد.