جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

زمین تعیین تکلیف شود، عمده‌فروشان "حدادعادل" جابجا می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

زمین تعیین تکلیف شود، عمده‌فروشان "حدادعادل" جابجا می‌شوند

رئیس اتحادیه بنکداران کرمانشاه با اشاره به زمینی که در مسیر کرمانشاه به بیستون برای جابجایی عمده‌فروشان در نظر گرفته شده، گفت: خطر ریزش پل "حدادعادل" واقعا وجود دارد و اگر این زمین تعیین تکلیف شود، عمده‌فروشان مجبور به جابجایی هستند.

مرتضی شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، گفت: خطر ریزش خیابان حادادعادل واقعا جدی است و امکان ریزش این خیابان و آسیب به مغازه‌های عمده فروشان وجود دارد.

وی ادامه داد: اگرچه با ریزش این خیابان اولین آسیب متوجه عمده‌فروشان است، اما به دلیل آسیب عمده‌فروشان کل بازار کرمانشاه مختل خواهد شد.

رئیس اتحادیه بنکداران کرمانشاه با اشاره به ممنوعیت ورود ماشین سنگین به این خیابان از چندی قبل، یادآوری کرد: بنکداران مجبورند تریلی را در میدان شهدا متوقف کنند و از آنجا با وانت‌بار اجناس خود را به مغازه بیاورند که این امر هزینه عمده‌فروشان را بسیار بالا برده است.

وی گفت: از سوی دیگر قیمت مغازه‌های این محدوده نیز افت کرده و کمتر خرید و فروش می‌شود.

رئیس اتحادیه بنکداران کرمانشاه با بیان اینکه برنامه برای انتقال بنکداران به خارج از شهر وجود دارد، خاطرنشان کرد: بنا به گفته مسئولین شهرداری قرار است خیابان حدادعادل پیاده‌راه شود.

وی عنوان کرد: به همین منظور زمینی 55 هکتاری نرسیده به بیستون تعیین شده که منتظر تصمیم و هماهنگی نهایی بین شهرداری، شورای شهر و استانداری است.

شهبازی با بیان اینکه در صورتی که این زمین تعیین تکلیف شود عمده‌فروشان جابجا خواهند شد و به محل جدید می‌روند، گفت: در اینصورت بار مستقیم وارد این مرکز خواهد شد و تردد خودرو سنگین در شهر را نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه بنکداران کرمانشاه افزود: این جابجایی برای عمده‌فروشان هزینه دارد اما مجبور به این جابجایی هستند چون خطر آنها را تهدید می‌کند، به علاوه در تمام ایران عمده‌فروشان به نقطه‌ای در خارج از شهرها منتقل شده‌اند و این کار در کرمانشاه هم باید صورت گیرد.

شهبازی از فعالیت حدود 100 عمده‌فروش در کرمانشاه یاد کرد و افزود: اگر ما به محل جدید برویم علافان دولت آباد و ... نیز همراه ما به خارج از شهر منتقل خواهند شد.