رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

زنان بالای 35 سال، ماهانه یک قرص ویتامین D بخورند - نمایش محتوای خبر

 

 

زنان بالای 35 سال، ماهانه یک قرص ویتامین D بخورند

زنان بالای 35 سال، ماهانه یک قرص ویتامین D بخورند

یک کارشناس تغذیه و رژیم درمانی به همه زنان بالای 35 سال توصیه کرد، حتما ماهانه یک قرص ویتامین D بخورند.

فرزاد بابایی درگفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه با اشاره به کمبود ویتامین D در بین اکثر افراد گفت: تمامی خانم‌های بالای 35 سال باید ماهانه یک عدد قرص ویتامین D با دوز 50 هزار مصرف کنند.

بابایی افزود: خانم‌هایی که کمتر از 35 سال سن دارند باید ابتدا آزمایش داده و در صورت کمبود ویتامین D مصرف این قرص را در برنامه ماهانه خود بگنجانند. این کارشناس تغذیه و رژیم درمانی افزود: آقایان نیز در صورت دادن آزمایش و کمبود ویتامین باید قرص مصرف کنند.

وی در ادامه ویتامین D را یک ویتامین محلول در چربی دانست که دریافت روزانه آن ضروری است و گفت: دریافت روزانه 400 تا 600 واحد بین المللی از این ویتامین در طول روز ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه نور خورشید بهترین منبع دریافت این ویتامین است، گفت: نور خورشید در صورتی منجر به تامین این ویتامین در بدن خواهد شد که به طور مستقیم به سطح پوست بتابد و دریافت آن از پشت پنجره، از روی لباس و حتی در مواردی که سطح پوست با کرم پوشانده شده باشد، امکان‌پذیر نیست.

وی با بیان اینکه افراد برای تامین ویتامین D مورد نیاز بدن خود باید حمام آفتاب بگیرند، گفت: قرار گرفتن 10 تا 15 دقیقه در طول روز در جریان مستقیم نور آفتاب این ویتامین را تامین خواهد کرد. به گفته وی حمام آفتاب 30 دقیقه‌ای در طول هفته برای تامین این ویتامین کافی است.

بابایی سپس نور آفتاب را مهمترین منبع ویتامین D دانست و گفت: از آنجایی که خانم‌ها به دلیل نوع پوشش خود کمتر در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرند میزان کمبود ویتامین D در آنها اغلب بیشتر است.

بابایی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر هیچ نوع فرآورده غذایی حاوی ویتامین D در کشور وجود ندارد، گفت: قرار است یکی دو کارخانه شیرها و آبمیوه‌های خود را با ویتامین D غنی کنند که تاکنون این اتفاق نیافتاده است.

بابایی افزود: در حال حاضر با توجه به وقوع گاه به گاه پدیده ریزگردها در استان‌های غربی کشور مثل استان کرمانشاه شاهد کمبود این ویتامین در بین اکثر افراد جامعه هستیم.