رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

زیرساخت‌هایی که اشتباها در آنسوی مرز تیله‌کوه ایجاد شد - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت‌هایی که اشتباها در آنسوی مرز تیله‌کوه ایجاد شد

زیرساخت‌هایی که اشتباها در آنسوی مرز تیله‌کوه ایجادشد

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی از ایجاد زیرساخت‌هایی پرده برداشت که اشتباها در آنسوی مرز تیله کوه و در داخل خاک عراق انجام شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، فتح‌الله حسینی در نشستی خبری که به مناسیت روز خبرنگار برگزار شد، اظهارکرد: در طول سالهای 1390 و 1391 بدون انجام هیچ گونه کار کارشناسی رقمی بالغ بر 50 میلیارد ریال برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در بازارچه مرزی تیله‌کوه هزینه می شود.

وی ادامه داد: تمام این هزینه ها بدون اینکه مشخص شود مرز دقیق ایران و عراق کجاست، هزینه شده است.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از اینکه سازمان جغرافیایی ایران این موضوع را بررسی می کند معلوم می شود که تمام هزینه های انجام شده و زیرساخت‌های ایجاد شده در بازارچه تیله‌کوه در داخل خاک عراق بوده است.

حسینی تاکید کرد: در حال حاضر اسناد مربوط به این سهل‌انگاری مدیریت وقت استان کرمانشاه را به سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری کشور داده‌ایم که با خاطیان برخورد قانونی شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: استاندار وقت کرمانشاه باید در خصوص این موضوع پاسخگو باشد.

وی همچنین یادآور شد: بازارچه تیله کوه تا شش ماه پیش جزو شهرستان ثلاث باباجانی بود که با الحاق 62 روستای منطقه به شهرستان سرپل‌ذهاب، این بازارچه نیز جزو شهرستان سرپل ذهاب قلمداد می شود.

حسینی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه درآمد بازارچه پرویزخان به کجا می رود، گفت: درآمد بازارچه پرویزخان در دو بخش هزینه می شود که یکی از آن در اختیار سازمان همیاری شهرداریهای کرمانشاه قرار گرفته و هزینه کردن آن بر عهده استاندار و در جهت انجام پروژه های سطح استان است و بخش دوم درآمد این بازارچه مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می شود.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی افزود: جدیدا با تلاشها و پیگیری‌هایی که انجام دادیم مقرر شد که بخش ناچیزی از درآمد این بازارچه مرزی به حساب شهرداری قصرشرین واریز شود.

وی خاطرنشان کرد: بارها اعلام کرده ام که از وضعیت مدیریت بازارچه پرویزخان انتقاد دارم و مشکل اصلی این است که باید مدیریت در این بازارچه بر عهده گمرک باشد که در حال حاضر اینگونه نیست.

حسینی در مورد وضعیت بازارچه سومار نیز گفت: این بازارچه تازه تاسیس شده و فعلا چندان فعال نشده است.

این نماینده خانه ملت اظهارکرد: خوشبختانه دولت و شخص وزیر نفت دید ویژه‌ای به بازسازی نفت شهر دارند و تاکنون نیز بالغ بر 200 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی این شهر اختصاص داده شده و پروژه های خوبی از جمله مسجد و ... نیز راه‌اندازی شده است.

وی در ادامه به معضل بیکاری استان اشاره کرد و گفت: بیکاری اصلی ترین معضل استان کرمانشاه است، بگونه ای که اگر حتی تمام پنج هزار سهیه استخدام آموزش و پرورش کشور را به کرمانشاه هم می دادند بازهم دردی از بیکاری استان دوا نمی شد.

 نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با انتقاد از وضعیت نامناسب بهداشتی و درمانی استان، اظهارکرد:  استان کرمانشاه وضعیت بهداشتی و درمانی مناسبی ندارد و بیمارستانها عملکرد بسیار ضعیفی در عرصه خدمت رسانی به مردم دارند.

وی تاکید کرد: بارها از سوی مردم مورد سوال قرار گرفته ام که چرا فکری به حال وضعیت بیمارستانهای استان نمی کنید و من نیز این موضوع را هم به استاندار و هم به شخص وزیر بهداشت و درمان تذکر داده ام.

حسینی همچنین از تصویب سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان کشور خبر داد و گفت: این سند اخیرا به تصویب رسیده که پیرو آن ماهانه بین 540 تا 750 هزار تومان حقوق به رزمندگانی که تاکنون از هیچ حق و حقوقی برخوردار نبوده اند، تعلق می گیرد.

حسنی در پایان یادآور شد: استان کرمانشاه نسبت به سایر استانهای کشور دارای مشکلات و معضلات بیشتری است و از آنجایی که این استان هشت سال را زیر بمباران گذراند، لذا توقع می رود که امروز مورد توجه بیشتری از سوی مسئولین قرار گیرد.