جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

زیرساخت‌ بازارچه‌های کرمانشاه ازمحل ردیف‌های ملی تامین اعتبارشود - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت‌ بازارچه‌های کرمانشاه ازمحل ردیف‌های ملی تامین اعتبارشود

زیرساخت‌ بازارچه‌های کرمانشاه از محل ردیف‌های ملی تامین اعتبار شود

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: پول مدرسه سازی و آموزش فرش و جاده را خرج‌ زیرساخت‌ بازارچه‌های استان نمی‌کنیم و باید از محل ردیف‌های ملی تامین اعتبار شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحیمی شامگاه چهارشنبه در مراسم تجلیل از از صادرکنندگان برتر و نمونه استان کرمانشاه که در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، با اشاره به واگذاری کامل مرز پرویزخان به گمرکات استان اظهار داشت: تجارت نقطه عطفی برای پتانسیل‌های استان است و تجارت و صادرات بشدت مورد تاکید ما است و افتخار صادرات به بخش عربی عراق را داریم.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه خطاب به تجار و صادرکنندگان حاضر در این مراسم گفت: صنعت فرش دستبافت در استان کرمانشاه را به حرکت درآورید. صنعت موتور محرکه اقتصاد است رحیمی تجارت و صادرات را یک حرفه و مهارت دانست و بیان کرد: تجار ما ارتباط خوبی با تولیدکنندگان داشته باشند و این ارتباط با واحدهای تولیدی و کشاوری بیشتر شود. وی کرمانشاه را یکی از ۳ استان برتر کشور در زمینه داشتن بیشترین موقوفات عنوان کرد و گفت: در طول ۲۰ تا ۳۰ قبل از انقلاب به دلیل دشمنی‌ها و اقدامات حکومت پهلوی، تجارت خارجه استان به کما رفت و با وجود فاصله سنی ۴۰تا ۵۰ سال اما هنوز تجارت ما جوان است و نیاز به حمایت داریم.

رحیمی ضمن تاکید بر تلاش برای رونق تجارت خارجی و صادرات استان افزود: صنعت موتور محرکه اقتصاد است و صادرات و تجارت خارجی موتور محرکه صنعت است. ۵۰ میلیارد اعتبار بازارچه‌های ما را تکمیل می‌کند وی توانمندسازی نیروهای جوان استان در عرصه تولید و تجارت را مورد تاکید قرار گرفت: سالیانه ۵۰ تا ۱۰۰ تاجر جوان به جمع تجار کرمانشاه اضافه می‌شود و بیش از ۸۰ درصد صادرات کالا از بازارچه‌ها و مرزهای رسمی انجام می‌شود.

رحیمی بیان کرد: پول مدرسه سازی و آموزش فرش و جاده را خرج‌ زیرساخت‌های بازارچه‌ها نمی‌کنیم و این مهم باید از محل ردیف‌های ملی تامین شوند و انتظار داریم مسئول تجارت کشور نگاه ویژه‌ای به بازارچه‌های استان داشته باشد. معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با اشاره به وجود بازارچه‌های پرویز خان و خسروی و سومار و شیخ صله و شوشمی در استان گفت: ۵۰ میلیارد اعتبار بازارچه‌های ما را تکمیل می‌کند.

باید بازارهای جدید صادراتی در دنیا را شناسایی کنیم رحیمی با بیان اینکه وضعیت شیخ صله و شوشمی در شان صادرات نیست، گفت: برای بازاچه سومار ۱۰ تا ۲۰ میلیارد هزینه شده و امسال از محل منابع استانی ارقام خوبی گذاشتیم. وی خواستار توجه وزارت صنعت به عنوان متولی اصلی تجارت به وضعیت بازارچه‌های استان کرمانشاه شد و گفت: قابل قبول نیست که تاجر ما در دمای هوای ۵۵ درجه و بدون آب و امکانات مناسب در سومار بماند و اکنون روستاهای فاقد مدرسه داریم که قابل قبول نیست. رحیمی ابراز امیدواری کرد؛ در آینده‌ای نزدیک جشن ۴ و ۵ میلیارد دلاری صادرات را در استان کرمانشاه بگیریم و با توجه به پیش‌بینی آزادسازی موصل باید آماده کار باشیم و کالاهای صادرات محور عراق، سوریه، اردن و بازارهای جدید را شناسایی کنیم.