سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ساختمان جدید حوزه هنری کرمانشاه مهر ماه افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ساختمان جدید حوزه هنری کرمانشاه مهر ماه افتتاح می‌شود

ساختمان جدید حوزه هنری کرمانشاه مهر ماه افتتاح میشود

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه از افتتاح ساختمان جدید حوزه هنری کرمانشاه در مهر ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عباس سروری در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت ساختمان در دست احداث حوزه هنری کرمانشاه، اظهار کرد: این پروژه 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کارهای مختصری در بخش تاسیسات و ... باقی مانده است.

وی پیش‌بینی کرد، این پروژه در مهرماه امسال به بهره‌برداری برسد. رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه با بیان اینکه کار ساخت این پروژه از سال 91 آغاز شده، یادآوری کرد: دلیل تاخیر در اجرای این ساختمان عدم تخصیص 100 درصدی بودجه آن در سال‌های اخیر بود.

به گفته این مسئول، کل اعتباری که برای احداث ساختمان جدید حوزه هنری کرمانشاه هزینه شده یک میلیارد و 300 میلیون تومان بوده که از محل اعتبارات استانی تامین شده است.

وی زیربنای این پروژه را 1600 متر مربع اعلام کرد و افزود: این ساختمان بر اساس معماری اصیل سنتی ایرانی اسلامی احداث شده است.

سروری از امکانات و ویژگی‌های مرکز جدید حوزه هنری کرمانشاه نیز یاد کرد و ادامه داد: این مرکز دارای نگارستان و نمایشگاه دائمی است که هر هفته حداقل یک نمایشگاه خوب استانی و یا ملی در آن برپا خواهد شد.

رئیس حوزه هنری کرمانشاه خاطرنشان کرد: این مرکز دارای کارگاه‌های نقاشی، خط، عکاسی، تصویرگری، کاریکاتور، پلاتو، شعر و ... است و همچنین یک سالن کنفرانس 60 نفره نیز دارد. گفتنی است: ساختمان جدید حوزه هنری کرمانشاه جنب ساختمان قدیمی(خیابان خیام) واقع است.