ساده ترین خونه ای که تا حالا دیدیدمتعلق به کی بوده؟

ساده ترین خونه ای که تا حالا دیدیدمتعلق به کی بوده؟

دانلود

 

بین مردم رفتیم وعکسهایی از خونه امام خمینی(ره) نشان دادیم واکنش مردم بسیارجالب بود

 

ساده زیستی امام از دید یک پروفسور فرانسوی

پروفسور مونتی فرانسوی می گوید: بیشتر از هر چیز زندگی ساده امام، مرا مجذوب خود کرد. امام در پاریس در یک خانه کوچک زندگی می کرد که دو اتاق بیشتر نداشت. یکی از اتاق ها، اتاق خواب و دیگری اتاق کار و ملاقاتهای ایشان بود. در زندگی ایشان، اشیای گرانبهایی دیده نمی شد. غذای ایشان هم بسیار ساده، یعنی مقداری شیر و برنج. جایی هم که در آن نماز می خوانند هم بسیار ساده بود.

 تا آخر عمر اجاره نشین بودند

 امام خمینی (ره) از اول عمرشان، چه زمانی که در قم بودند، چه موقعی که به نجف تبعید شدند و چه بعد از انقلاب، خانه و ملک شخصی نداشتند و تا آخر عمر به صورت اجاره نشین و مستأجر، زندگی پربرکت خود را ادامه دادند.

از پاریس پیغام رسید که امام خواسته اند که محل اسکان ایشان شمال شهر نباشد، در اماکن خصوصی نباشد و در جای پر زرق و برق هم نباشد.

امام خمینی (ره) در میان فریاد مردم وارد جماران شدند و وقتی امام داخل خانه شدند، و به اطراف و اتاقی که بایست در آن می نشستند نگاهی کردند و فرمودند: حالا راحت شدم،  چون این چهارماه همه اش در عذاب بودم.

 استفاده از امکانات زندگی

امام خمینی (ره) در مورد استفاده از امکانات زندگی، هم راجع به خودشان و هم راجع به اهل منزل، جز به قدر ضرورت، استفاده نمی کرند.