سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

سازمان پارک‌های کرمانشاه 20 هزار نهال رایگان بین مردم توزیع می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

سازمان پارک‌های کرمانشاه 20 هزار نهال رایگان بین مردم توزیع می‌کند

رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از توزیع 20 هزار اصله نهال در شهر کرمانشاه به مناسبت هفته درختکاری خبر داد.

سیروس کومه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، گفت: سازمان پارک‌ها امسال هم مانند سال‌های گذشته توزیع نهال رایگان بین مردم در هفته درختکاری را خواهد داشت و امسال 20 هزار اصله نهال به این منظور در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه توزیع نهال‌ها رایگان خواهد بود، یادآوری کرد: 9 مرکز برای توزیع نهال در سطح شهر در نظر گرفته شده است. به گفته این مسئول، در هر منطقه شهرداری یک مرکز و یک مرکز نیز در خود سازمان پارک‌ها و فضای سبز دایر خواهد بود. رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: عمده گونه‌های نهالی که بین مردم توزیع می‌شود از نوع غیرمثمر است.

کومه از مردم درخواست کرد، کاشت نهال را در مناطقی که مناسب است انجام بدهند. در مناطقی که سایه‌اندازی خوبی داشته باشد و به تلطیف و پاک کردن هوا کمک کند.

وی افزود: همچنین امسال و در زمان کمتر از یک ماه حدود 50 هکتار از محدوده پارک جنگلی سراب قنبر را نیز درختکاری خواهیم کرد.

رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: این درختکاری احتمالا به صورت نمادین در 20 اسفند و با حضور جمعی از مسئولین شهر در محدوده سراب قنبر انجام خواهد شد، البته زمان دقیق آن به اعلام هواشناسی بستگی دارد و باید دید چه روزی احتمال بارش کم است. کومه یادآوری کرد: در این بخش هم نیازمند همکاری و مشارکت جدی مردم هستیم.