سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

سالانه قریب یک میلیون نفر از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی کرمانشاه دیدن می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

سالانه قریب یک میلیون نفر از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی کرمانشاه دیدن می‌کنند

سالانه قریب یک میلیون نفر از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی کرمانشاه دیدن می‌کنند

به گفته مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه سالانه قریب یک میلیون نفر از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی استان کرمانشاه دیدن می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ علی یوسفی‌راد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 650 هزار نفر به صورت کاروانی، مردمی و خودجوش از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی استان کرمانشاه بازدید کرده‌اند که بیشترین این بازدیدها از یادمان مرصاد بوده است. وی با بیان اینکه سال راهیان نور از اردیبهشت تا اردیبهشت سال آینده است، گفت: سالانه حدود یک میلیون زائر از یادمانها و مناطق عملیاتی استان بازدید می کنند.

یوسفی‌راد افزود: همچنین از ابتدای امسال تاکنون 104 نفر غیر ایرانی از هشت کشور پاکستان، سوریه، لبنان، اتریش، ونزوئلا، ترکیه، آلمان و افغانستان از یادمانها و مناطق عملیاتی استان کرمانشاه دیدن کرده‌اند. مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 49 هزار نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان استانهای غرب و جنوب کشور به صورت کاروانی از یادمانها و مناطق عملیاتی استان کرمانشاه بازدید کرده‌اند.

به گفته یوسفی راد از ابتدای امسال تاکنون 160 هزار و 900 نفر روز در اماکن اقامتی راهیان نور استان اسکان داده شده اند. یوسفی‌راد با اشاره به اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی در قابل کاروان‌های راهیان نور افزود: از امروز (17 اسفند) اعزام کاروان‌ها آغاز شده و تا 27 همین ماه ادامه خواهد داشت و پیش بینی می‌شود در این مدت دو هزار نفر ازدانشجویان در این کاروان‌ها حضور داشته باشند.

یوسفی‌راد ادامه داد: از 27 اسفند ماه اعزام راهیان نور عمومی در استان آغاز می شود و تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در ادامه از آمادگی کامل استان برای پذیرایی و اسکان میهمانان نوروزی خبر داد و افزود: استان کرمانشاه یکی از بهترین استانها در حوزه اسکان راهیان نور است و ظرفیت اسکان همزمان پنج هزار نفر در زائرسراهای مطلوب را دارد. به گفته وی استان کرمانشاه هفت اردوگاه و زائرسرای راهیان نور دارد و دو اردوگاه با ظرفیت هر کدام 600 نفر نیز در استان خوزستان دارد.

یوسفی‌راد در ادامه استفاده از ظرفیت عظیم راهیان نور را در راستای نشر و گسترش ارزش‌های دفاع مقدس مهم ارزیابی کرد و افزود: باید با زبان هنر اقدام به این کار کرد.

وی برگزاری برنامه‌هایی مثل رزم‌نمایش با افلاکیان را راهکار خوبی در جهت نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 93 شب این رزم نمایش برای اقشار مختلف مردم استان و کاروان های راهیان نوری که به استان سفر می کنند به نمایش درآمده است.