جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

ساماندهی اطراف "تکیه معاون‌الملک" باید مورد توجه قرار بگیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی اطراف "تکیه معاون‌الملک" باید مورد توجه قرار بگیرد

ساماندهی اطراف "تکیه معاون‌الملک" باید موردتوجه قرار بگیرد

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه شهر کرمانشاه 1228 هکتار بافت فرسوده دارد، گفت: حدود 300 هزار نفر در مناطق حاشیه‌ای این شهر زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر در چهارمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرستان کرمانشاه که امروز(16 آبان) با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، بر لزوم برنامه‌ریزی در راستای حل مشکلات نقاط حاشیه‌ای تاکید کرد.

رنجبر در ادامه از وجود تکیه معاون الملک به عنوان یکی از آثار تاریخی شهر کرمانشاه یاد کرد که باید به آن نگاه ریشه‌ای و اساسی شود و افزود: باید ساماندهی اطراف تکیه معاون الملک شهر کرمانشاه به عنوان یکی از بافت‌های تاریخی مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار کرمانشاه در ادامه بازار سنتی کرمانشاه را اثر ارزشمند شهر کرمانشاه برشمرد و ابراز امیدورای کرد، با توجهاتی که می‌شود، اقدامات اساسی در این بازار صورت بگیرد.

آرش رضایی شهردار کرمانشاه نیز در این جلسه با بیان اینکه عمده بافت‌های حاشیه نشین شهر کرمانشاه در مرکز این شهر قرار دارند، گفت: در بهسازی و بازسازی این بافت‌ها باید نقش تاریخی و نوستالژیک آثار تاریخی آن حفظ شود.

رضایی افزود: سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرداری کرمانشاه ماموریت دارد تا به شکل مشخص به مقوله بهسازی و نوسازی بافت فرسوده ورود کند که در این راستا یک بسته تشویقی در نظر گرفته شده که برای تصویب در اختیار شورای شهر قرار گرفته است.

شهردار کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در شهر کرمانشاه داشت و با بیان اینکه پیشنهاد راه اندازی 15 دفتر در کرمانشاه مطرح شده است، گفت: به دلیل گستردگی کار موفق به راه‌اندازی این دفاتر نشده‌ایم، اما تا پایان سال جاری یکی از این دفاتر را افتتاح خواهیم کرد.

در ادامه تعدادی از اساتید دانشگاهی و صاحبنظران حوزه آسیب‌های اجتماعی به بیان نقطه نظرات خود در خصوص رفع مشکلات مناطق حاشیه‌ای پرداختند.