رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

ساماندهی محوطه ساسانی پارک سراب هرسین اجرا می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی محوطه ساسانی پارک سراب هرسین اجرا می شود

ساماندهی محوطه ساسانی پارک سراب هرسین اجرا میشود

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: طرح ساماندهی محوطه ساسانی پارک تاریخی سراب هرسین اجرا می شود.

اکبر رضایی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، در این باره اظهارکرد: این ساماندهی با مطالعات کلان پژوهشکده باستان شناسی کشور ضروری دانسته شده که پیش از اجرای آن یک کاوش باستان شناسی توسط دکتر مهدی رهبر در این محوطه انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: مجری این پروژه شهرداری هرسین است و اداره کل میراث فرهنگی به عنوان ناظر بر نحوه اجرای آن نظارت ویژه و مستمر دارد.

معاون میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: این ساماندهی شامل اجرای طرح حفاظت اضطراری و رفع خطر محوطه آثار ساسانی، تعیین اصول اولیه حفاظت اضطراری، تعیین پهنه اولیه حفاظتی عرصه، بازگرداندن وضعیت اولیه قابل شناسایی،ایجاد محیطی صرفا فرهنگی و علمی در محوطه آثار، به کارگیری مواد و مصالح همانند آثار، به حداقل رساندن دخل و تصرفات جدید و حذف عناصر ساخته شده در دهه های اخیر است.

رضایی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح از طریق میراث فرهنگی استان به فرمانداری هرسین و در ادامه شهرداری هرسین ابلاغ شده و طی هفته آینده عملیات اجرایی آن رسما آغاز می شود.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تلاش می شود اجرای این طرح تا نوروز 96 به اتمام برسد.

وی بودجه مورد نیاز و تعیین شده برای اجرای طرح ساماندهی پارک تاریخی شهر هرسین را 500 میلیون تومان عنوان کرد.