سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

ساماندهی مزار شهدای استان تا 2 سال آینده ، درصورت اعتبار - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی مزار شهدای استان تا 2 سال آینده ، درصورت اعتبار

در صورت تامین اعتبار ساماندهی مزار شهدای استان تا 2 سال آینده به اتمام میرسد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: در صورت تامین منابع کار ساماندهی مزار شهدای استان تا دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

حجت الاسلام هادی عسگری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، تعداد گلزارهای شهدای استان را 863 گلزار دانست و گفت: از این تعداد تاکنون 359 گلزار مرمت و ساماندهی شده اند که عمده آنها گلزار شهدای یک شهید و چند شهید می باشد و برخی نیز قریب هزار شهید را شامل می شود.

وی با بیان اینکه کار ساماندهی 504 گلزار شهدا با 2263 شهید در استان باقی مانده است، گفت:  بیشتر این گلزارها تک یا چند شهید دارند و در روستاها قرار دارند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با در ادامه با بیان اینکه در سطح شهرستان کرمانشاه 176 گلزار شامل 3838 مزار شهید وجود دارد، گفت: تاکنون 54 گلزار با 2877 مزار شهید ساماندهی شده و کار ساماندهی، مرمت و بازسازی 122 گلزار شامل 961 شهید باقی مانده است.

عسگری با بیان اینکه کار ساماندهی و مرمت دو بلوک از گلزار شهدای شهر کرمانشاه باقی مانده است، گفت: کارهای مربوط به این دو بلوک نیز در حال انجام است.

وی در ادامه میزان اعتبارات اختصاص یافته برای اجرایی شدن طرح ساماندهی مزار شهدا را کم دانست و گفت: اگر این روند ادامه یابد کار طولانی خواهد شد.

عسگری با اشاره به درخواست تخصیص اعتبار در سفر آتی رئیس جمهور به استان کرمانشاه به این منظور، گفت: در صورتی که با تخصیص اعتبار موافقت شود کار ساماندهی مزار شهدای استان تا دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی مبلغ پیش بینی شده برای درخواست تخصیص اعتبار در سفر آتی رئیس جمهور به استان کرمانشاه را شش میلیارد تومان اعلام کرد.

عسگری  با بیان اینکه طرح ساماندهی مزار شهدا از سال 1381 آغاز شده، گفت: این طرح با هدف تعمیر، مرمت و بازسازی مزار شهدا در راستای اجرای مطلوب برنامه های فرهنگی، مذهبی و... انجام می شود.

وی در ادامه از شهدا به عنوان قهرمانان ملی کشور یاد کرد و گفت: نام شهدا برای همیشه به عنوان شجاع ترین و فهیم ترین افراد در دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب در تاریخ ایران اسلامی ماندگار خواهد ماند و این مسئله لزوم اجرای طرح ساماندهی مزار شهدا برای اینکه بتوانیم یاد و نام آنها را زنده نگه داریم را نشان می دهد.

عسگری افزود: شهدا سندهای انقلاب هستند و لذا ساماندهی، تعمیر و مرمت مزار آنان حائز اهمیت است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه شهدا به گواهی قرآن زنده هستند، گفت: خیلی از افراد به شهدا ارادت و اعتقاد داشته و آنان را باب الحوائج می دانند و گاه حتی برای رفع حاجات خود به آنها تمسک می جویند و این مسئله اهمیت اجرایی شدن طرح ساماندهی مزار شهدا را نشان می دهد.