رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز

بدنبال ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوزهستیم

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به وجود 55 هزار واحد صنفی در استان، گفت: اولویت اصلی ما در حوزه اصناف ساماندهی واحدهای بدون مجوز است.

هاشم پیراینده به مناسبت روز اصناف در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: اکنون در استان کرمانشاه 55 هزار واحد صنفی وجود دارد که 50 درصد آنها در مرکز استان قرار دارند.

وی ادامه داد: این واحدها در قالب 260 اتحادیه صنفی فعالیت می‌کنند که از این تعداد اتحادیه نیز 60 اتحادیه در مرکز استان قرار دارد.

به گفته این مسئول همه اتحادیه‌ها زیر نظر اتاق اصناف هستند و در هر یک از 14 شهرستان استان هم یک اتاق اصناف داریم.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در خصوص اقداماتی که سال گذشته در حوزه اصناف انجام شده، یادآوری کرد:سال گذشته 45 هزار نفر ساعت آموزش را برای بازاریان و اصناف داشتیم.

پیراینده همچنین از صدور 4900 پروانه کسب در سطح استان طی سال گذشته خبر داد.

وی افزود: در سال جاری نیز اولویت اصلی ما در خصوص اصناف ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز و فاقد پروانه کسب است، زیرا این واحدها مشکلات زیادی را هم برای مردم و هم برای سایر بازاریان ایجاد می‌کنند.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه اصناف همواره به شیوه استاد شاگردی برای تعداد زیادی شغل ایجاد می‌کنند، بر لزوم تسهیل امور کسب و کار برای اصناف تاکید کرد.

پیراینده عنوان کرد: پیشنهاداتی که در این خصوص داشتیم به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کردیم.