رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

سبد غذایی خانوارهای شهری و روستایی در کرمانشاه خالی از ماهی است - نمایش محتوای خبر

 

 

سبد غذایی خانوارهای شهری و روستایی در کرمانشاه خالی از ماهی است

سبد غذایی خانوارهای شهری و روستایی در کرمانشاه خالی ازماهی است

مدیر کل شیلات استان کرمانشاه گفت: سبد غذایی شهری و روستایی در استان کرمانشاه خالی از گوشت ماهی است و باید ماهی را به عنوان غذای سلامت در استان ترویج دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد افضلی امروز پنجشنبه در کارگروه اقتصادی که با دستور کار اهداف ترسیمی سازمان جهاد کشاورزی در برنامه ششم در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از پیشنهاداتی که برای طرح توسعه شهرستان کرمانشاه مطرح شده افزایش سرانه مصرف گوشت ماهی در سبد غذایی خانواده‌های استان است و می‌تواند به عنوان یک آیتم در توسعه شهرستان لحاظ شود.

وی با اشاره به مصرف پایین مصرف گوشت ماهی در استان کرمانشاه گفت: سبد غذایی شهری و روستایی ما خالی از ماهی است و باید تلاش کنیم تا ماهی را به عنوان غذای سلامت در استان ترویج دهیم. مدیر کل شیلات استان کرمانشاه سرانه مصرف گوشت ماهی در جهان ۱۹.۲ کیلوگرم و در کشور ۹.۲ کیلوگرم اعلام کرد و افزود: این میزان در کرمانشاه ۸ کیلو است و باید به سرانه جهانی برسیم. افضلی با بیان اینکه صادرات ماهی استان کرمانشاه عمدتا گرمابی است، افزود: اگر زیرساخت‌های سکوی صادراتی ما فراهم باشد کرمانشاه به عنوان یک بار انداز در غرب مطرح خواهد بود.

وی با بیان اینکه باید تا پایان برنامه ششم توسعه تولید میگو در استان کرمانشاه به ۶۰ تن در سال برسد، افزود: تولید قطعه ماهی از دو و نیم میلیون به ۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه باید برسد.

افضلی با اشاره به تقاضای فراوان فارغ‌التحصیلان حوزه شیلات برای اشتغال گفت: امیدواریم کارهای خوبی در این خصوص صورت گیرد.