سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

ستاد پیشگیری و مقابله با آنفولانزای پرندگان در ایام تعطیلات باید فعال باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

ستاد پیشگیری و مقابله با آنفولانزای پرندگان در ایام تعطیلات باید فعال باشد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گفت: ستاد پیشگیری و مقابله با آنفولانزای پرندگان در ایام نوروز و تعطیلات باید با آمادگی کامل فعال باشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ یوسف شاه حسینی معاون سیاسی استانداری کرمانشاه در جلسه کارگروه ستاد پیشگیری و مقابله با آنفولانزای پرندگان در ایام تعطیلات باید فعال باشدسلامت و امنیت غذایی استان افزود: دستگاه‌های مرتبط با امر پیشگیری از آنفولانزای پرندگان در تعطیلات نوروزی باید با آمادگی کامل امورات را پیگیری کنند و تدابیر ویژه‌ای در این راستا بیاندیشند.

وی خواستار اطلاع رسانی از مباحث و مشکلات مربوط به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان از طریق صداوسیما و رسانه‌ها شد و گفت: با اطلاع رسانی باید مردم آمادگی لازم را برای این موضوع پیدا کنند تا زمینه برای خرید مرغ زنده در جامعه از بین برود.

یوسف شاه حسینی گفت: فرمانداری‌ها و دستگاه‌های ذیربط موظف به پیگیری لازم به منظور تذکر و برخورد با عرضه کنندگان مرغ زنده هستند، زیرا ممنوعیت عرضه مرغ زنده در سطح کشور براساس مصوبه شورای عالی پیشگیری از آنفولانزای پرندگان می‌باشد.

وی اظهار داشت: بر اساس این مصوبه و به منظور پیشگیری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان با عرضه کنندگان مرغ زنده با جدیت برخورد خواهد شد.

شاه حسینی در آخر افزود: دستگاه‌ها در بحث بهداشت و سلامت شهروندان وظیفه بسیار مهمی بر عهده دارند لذا همه باید مصوبات این کارگروه را با جدیت پیگیری و اجرایی کنند.