سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

سد "جامیشان" در مرحله آبگیری است - نمایش محتوای خبر

 

 

سد "جامیشان" در مرحله آبگیری است

سد "جامیشان" در مرحله آبگیری است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به پیشرفت 85 درصدی بخش‌های مختلف سد "جامیشان" سنقر، اظهار کرد: آبگیری این سد به زودی آغاز شده و در صورت مساعد بودن بارش‌ها، در ابتدای سال آینده شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، کیاست امیریان اظهار کرد: با توجه به اینکه این سد مشکل تامین اعتبار نداشت، روند اجرای آن بر اساس برنامه پیش رفته و می‌تواند برای سال 96 آب مطمئن در اختیار کشاورزان و صنعتگران متقاضی قرار دهد.

وی زمان آغاز عملیات اجرایی سد مخزنی جامیشان را آبان ماه 1388 اعلام کرد و افزود: هم اکنون نیز مراحل پایانی خاکریزی و بتن ریزی سد در حال اجرا است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه سد جامیشان امکان ذخیره 52 میلیون مترمکعب آب را فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: سد جامیشان با هدف تامین آب کشاورزی دشت "میانراهان" به میزان 2800 هکتار و بخشی از آب صنعت به میزان شش میلیون مترمکعب در سال احداث شده است.

به گفته این مسئول از آب سد جامیشان می‌توان برای بخشی از کمبود آب اراضی دشت "چمچمال" نیز به میزان حدود 9 میلیون مترمکعب استفاده کرد. امیریان پرورش ماهی در سد جامیشان را یکی دیگر از مزیت‌های این سد عنوان کرد.

وی همچنین از تملک 430 هکتار از روستاهای اطراف سد و کاسه سد خبر داد و گفت: حدود 62 درصد از اراضی مذکور تملک شده و در صورت توافق و تعیین قیمت کارشناسی مابقی اراضی نیز بزودی تملک خواهد شد.