رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

سد"کبوترلانه" لنگ 60 میلیارد تومان اعتبار است - نمایش محتوای خبر

 

 

سد"کبوترلانه" لنگ 60 میلیارد تومان اعتبار است

سد"کبوترلانه" لنگ 60 میلیارد تومان اعتباراست

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه استان کرمانشاه از پیشرفت فیزیکی 58 درصدی سد "کبوتر لانه" کنگاور خبر داد و گفت: این سد برای تکمیل نیازمند 60 میلیارد تومان اعتبار است.

کیاست امیریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: کار ساخت سد کبوترلانه از سال 89 آغاز شده و هم اکنون نیز 58 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی پیش بینی زمان بهره‌برداری این سد در قرارداد آن را سال 93 اعلام کرد و افزود: تنها دلیل تاخیر در بهره‌برداری از این سد، مشکلات مالی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه در بودجه امسال برای سد کبوترلانه 8.4 ملیارد تومان اعتبار تصویب شده بود، خاطرنشان کرد: تخصیص این میزان اعتبار تاکنون صفر بوده و هیچ بودجه‌ای هنوز به این سد داده نشده است. به گفته این مسئول، برای سال 96 هم پنج میلیارد تومان اعتبار برای سد کبوترلانه در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است.

امیریان سپس به اهداف احداث سد کبوترلانه اشاره داشت و اظهار کرد: هدف ساخت این سد تامین آب شرب و صنعت شهر کنگاور به میزان 9 میلیون مترمکعب در سال است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه تاکید کرد: همچنین با احداث این سد دو هزار هکتار از اراضی پایاب منطقه نیز مشروب خواهد شد.