جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۹

سرانه فضای‌فرهنگی هرکرمانشاهی نیم‌متر است - نمایش محتوای خبر

 

 

سرانه فضای‌فرهنگی هرکرمانشاهی نیم‌متر است

سرانه فضای فرهنگی هر کرمانشاهی

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان‌کرمانشاه با اشاره به وجود 23 مجتمع فرهنگی‌هنری در سطح‌استان اظهار کرد: در حال‌حاضر سرانه فضای فرهنگی هرکرمانشاهی نیم‌متر است.  
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه‌کرمانشاه، دکتر ابراهیم رحیمی‌زنگنه در مراسم کلنگ‌زنی مجتمع فرهنگی‌هنری شهرک"دانش" که امروز (13 اردیبهشت‌ماه) با حضور استاندار و جمعی از مسئولین‌استان انجام شد، با اشاره به وجود 23 مجتمع فرهنگی‌هنری در سطح‌استان اظهار کرد: این‌تعداد مجتمع در زیربنای 37 هزار مترمربع در سطح‌استان احداث شده‌اند.
 
 وی افزود: با توجه به جمعیت دو‌میلیون نفری استان و زیربنای تمامی مجتمع‌های فرهنگی‌هنری استان در حال‌حاضر سرانه فضای‌فرهنگی هرکرمانشاهی نیم‌مترمربع است.
 
 رحیمی‌زنگنه تصریح کرد: درراستای افزایش سرانه فضای‌فرهنگی استان کلنگ‌زنی چهارمجتمع فرهنگی و هنری درسطح‌استان دردستور کار قرار گرفته‌است.  
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان‌کرمانشاه افزود: در حال‌حاضر دو مجتمع فرهنگی‌هنری بیستون و سرپل‌ذهاب با 35 درصد پیشرفت‌فیزیکی در حال‌اجراست و مجتمع فرهنگی‌هنری شهرک "دانش" کرمانشاه و نیز مجتمع شهرستان‌گواور امروز به صورت همزمان کلنگ‌زنی می‌شوند.
 
 رحیمی‌زنگنه همچنین با اشاره به وجود مصوبه ساخت نگارخانه و سالن‌همایش در مجاورت تالارانتظار و نیز ساخت تالارمرکزی شهرکرمانشاه، اظهار کرد: چنانچه این‌مجتمع‌ ساخته و تالار و نگارخانه شهرکرمانشاه راه‌اندازی شود زیربنای فضای‌فرهنگی استان از 37 هزار مترمربع به 72 هزار مترمربع افزایش خواهد یافت.  
 
وی افزود: با افزایش دو‌برابری زیربنای مجتمع‌های فرهنگی و هنری استان، سرانه فضای‌فرهنگی هرکرمانشاهی نیز از نیم‌متر به یک‌مترمربع افزایش خواهد یافت که این‌میزان بالاتر از میانگین‌کشوری خواهد بود.