جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

سرریز 2 سد "آزادی" و "زاگرس" در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

سرریز 2 سد "آزادی" و "زاگرس" در کرمانشاه

سرریز 2 سد "آزادی" و "زاگرس"در کرمانشاه

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از ذخیره 575 میلیون مترمکعب آب پشت سدهای استان خبر داد و گفت: دو سد "آزادی" و "زاگرس" در شرایط سرریز قرار دارند.

کیاست امیریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه 575 میلیون مترمکعب آب پشت سدهای استان ذخیره شده، افزود: این رقم معادل 66 درصد ظرفیت سدهای استان است.

وی ظرفیت هفت سد در دست بهره‌برداری استان کرمانشاه را حدود 830 میلیون مترمکعب اعلام کرد و ادامه داد: امیدواریم با توجه به بارش‌های خوبی که صورت گرفته تا پایان سال زراعی جاری ظرفیت سدهای استان تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه ادامه داد: خوشبختانه بارندگی‌های اخیر دو سد "آزادی" و "زاگرس" را در شرایط سرریز قرار داده، بگونه‌ای که سد آزادی در حال سرریز است و دریچه‌های سد زاگرس نیز باز شده است.

امیریان یادآوری کرد: اگرچه بعد از چند سال خشکسالی بارندگی‌های خوبی در استان داشتیم، اما سال‌هایی هم بوده که بیش از این میزان آب پشت سدهای استان ذخیره شده و حتی سد گاوشان با حدود 550 میلیون مترمکعب ظرفیت سرریز کرده است.

وی گفت: نباید فراموش کرد که هنوز منابع آب زیرزمینی شرایط نامناسبی دارند و با کسری آب مواجهند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه در ادامه از استقبال خوب گردشگران از سدهای استان خبر داد و عنوان کرد: در ایام نوروز حدود هشت هزار نفر از سدهای استان بازدید کردند.

به گفته این مسئول این تعداد نسبت به نوروز سال گذشته دو برابر شده است.

امیریان اظهار کرد: سد گاوشان و سلیمانشاه بیشترین حضور گردشگر را در نوروز امسال داشته‌اند.