سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

سرشماری بیش از 90 درصد خانوارهای قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

سرشماری بیش از 90 درصد خانوارهای قصرشیرین

سرشماری بیش از 90 درصد خانوارهای قصرشیرین

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: از ابتدای آغاز طرح سرشماری حضوری نفوس و مسکن 95 (28 مهر) تاکنون بیش از 90 درصد از خانوارهای این شهرستان سرشماری شده اند.

نعمت الله نازپرورده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرحله دوم سرشماری که در حال اجراست تا 28 آبان جاری ادامه دارد و هم اکنون به جز ثبت اطلاعات خانوارهای غایب، به طور تقریبی می توان گفت سرشماری در قصرشیرین پایان یافته است.

وی اظهار کرد: هم اکنون 11 تن از ماموران آمارگیر با حضور به در منازل خانوارهای غایب در حال لکه گیری از این خانوارها در طرح سرشماری نفوس و مسکن هستند تا نسبت به وارد کردن اطلاعات فردی در سامانه آمار قدام کنند.

وی بیان کرد: همچنین یک گروه متشکل از 6 تن از ماموران آمارگیر نیز به منطقه وارد شده اند تا نسبت به ثبت اطلاعات خانوارهای عشایری که زودتر از موعد مقرر و تعیین شده وارد شهرستان قصرشیرین شده اند، اقدام کنند.

معاون فرماندار قصرشیرین اضافه کرد: خانوارهایی که در سرشماری اینترنتی شرکت کردند ولی هنگام مراجعه ماموران آمارگیر در منزل حضور ندارند باید کد خانوار غایب را از طریق شماره تلفن‌ 5050 در اختیار ستادهای سرشماری قرار دهند یا با ورود به وبگاه‌ سرشماری، کد خانوار غایب خود را به کد آماری سرشماری اینترنتی متصل کنند

نازپرورده گفت: همچنین خانوارهایی که موفق به شرکت در سرشماری اینترنتی نشده‌اند نیز باید به وبگاه سرشماری مراجعه و با کد خانوار غایب ثبت‌نام کنند یا با ستادهای سرشماری تماس بگیرند و به صورت تلفنی سرشماری شوند.

وی ادامه داد: با توجه به این که آمار پایه برنامه ریزی و تصمیم گیری درست برای آینده است، انتظار می رود که مردم با همکاری و مشارکت بیشتر، آمار دقیقی را به ماموران سرشماری ارایه دهند.

در مرحله نخست سرشماری اینترنتی که از دوم تا 30 مهر ادامه داشت قصرشیرین با مشارکت 2 هزار و 742 خانوار و ثبت اطلاعات 9 هزار و 284 تن و تحقق مشارکت 128 درصدی رتبه چهارم استان کرمانشاه را بعد از شهرستان های گیلانغرب، پاوه و سرپل ذهاب کسب کرد.

در هفتمین طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن که در کشورمان سال 1390 انجام گرفت، جمعیت قصرشیرین با پنج هزار و 981 خانوار حدود 25 هزار تن اعلام شد. قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت، بیش از 186 کیلومتر مرز با عراق دارد