جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

سرشماری یک امر ملی است که مشارکت همگانی را می‌طلبد - نمایش محتوای خبر

 

 

سرشماری یک امر ملی است که مشارکت همگانی را می‌طلبد

سرشماری یک امر ملی است که مشارکت همگانی را می‌طلبد

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه گفت: سرشماری یک امر ملی است که مشارکت همگانی را می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، طهمورث الیاسی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که امروز(24 شهریور) با حضور قائم مقام وزیر کشور در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: ستاد هماهنگی سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 را از دو هفته قبل در استان تشکیل داده ایم و به دنبال آن هستیم که با جدیت خاصی این مهم را به سرانجام برسانیم.

وی ادامه داد: استان کرمانشاه همواره در امر برگزاری سرشماری جزو استانهای پیشتاز کشور بوده و رتبه های بسیار خوبی را هم کسب کرده است.

الیاسی با بیان اینکه سرشماری یک امر ملی است که مشارکت همگانی را می‌طلبد، گفت: از روز سوم مهر ماه تا 24 مهر مردم می توانند به صورت اینترنتی اطلاعات خود را وارد سایت مرکز آمار ایران کنند و یک کد رهگیری دریافت کنند.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه اظهارکرد: انتظار داریم بیش از 40 تا 50 درصد مردم اطلاعات خود را از طریق اینترنت وارد سایت مرکز آمار ایران کنند.

وی افزود: از روز 25 مهر تا روز 25 آبان و به مدت یک ماه مامورین سرشماری به درب منازل مراجعه می کنند و در صورتی که خانواده ها ثبت نام اینترنتی کرده باشند کد رهگیری را از آنها دریافت کرده و اگر هم ثبت نام اینترنتی نکرده باشند، به ثبت اطلاعات آنها می پردازند.

الیاسی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم تا قبل از پایان سالجاری نتایج این سرشماری را منعکس کنیم.