رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

سرمربی ترکیه: هر تیمی مقابل ایران به مشکل می خورد - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمربی ترکیه: هر تیمی مقابل ایران به مشکل می خورد

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ترکیه با بیان اینکه کار هر تیمی مقابل ایران به مشکل می خورد گفت:فکر می کردیم در چند وزن رقابت نزدیکتری داشته باشیم اما اینگونه نشد.

به گزارش ایسنا،آدام برکت درباره عملکرد این تیم در روز نخست جام جهانی گفت: برای حضور در این مسابقات اردوهای خوب و کاملی نداشتیم چون هدف اصلی ما حضور موفق در مسابقات قهرمانی اروپا است.

جام یاشاردوغو را هم در برنامه داریم و بعد از آن هم باید در بازی‌های کشورهای اسلامی شرکت کنیم. وی درباره عملکرد این تیم در دیدار مقابل ایران و اینکه خیلی ها پیش بینی می کردند حداقل در چند وزن پیروزی از آن کشتی گیران ترک شود خاطرنشان کرد: از شش کشتی‌گیر المپیکی خود تنها دو نفر را به این مسابقات آورده ایم و بقیه را برای حضور در مسابقات قهرمانی اروپا نگه داشتیم.

من هم فکر می‌کردم در اوزان 61، 65، 70 و 74 کیلوگرم رقابت نزدیک تری را برگزار کنیم، اما هر تیمی مقابل تیم قدرتمند ایران به مشکل خواهد خورد و ما هم با این مشکل روبرو شدیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ترکیه درباره عدم حضور سلیم یاشار، نایب قهرمان المپیک، در دیدار مقابل ایران و حسن یزدانی گفت: این تاکتیک ما بود تا در مسابقات بعدی از او استفاده کنیم.

برکت درباره سطح برگزاری مسابقات و بهترین کشتی گیر ایران نیز گفت: سازماندهی جام جهانی بسیار خوب بود و تماشاگران هم مانند همیشه استقبال بسیار خوبی داشتند.

به نظرم حسن یزدانی در حال حاضر بهترین کشتی‌گیر ایران است و عملکرد بسیار خوبی در مسابقات داشته است. برکت درباره رمضان شاهین قهرمان اسبق ترکها عنوان کرد: او در حال حاضر سرمربی تیم جوانان ما است

وی درباره زمان پایان یافتن محرومیت شامیل اردوغان اظهار کرد:۳ ماه پیش محرومیت او به پایان رسید و شاید در مسابقات اروپایی به میدان برود.

برکت درباره استفاده از کشتی گیران روس در تیم ملی ترکیه و اینکه آیا این موضوع باعث تضعیف جایگاه کشتی‌گیران ترکیه نمی‌شود عنوان کرد: با حضور این کشتی گیران کشتی را به ترکها یاد می‌دهیم و آنها انگیزه می گیرند.

به عنوان مثال بعد از مدال آوری رمضان شاهین کشتی‌گیرانی مانند یاکوب گور و مصطفی کایا به تیم ملی معرفی شدند. در ۹۶ کیلوگرم هم شامیل اردوغان با توجه به خلایی که داشتیم انتخاب شد، اما در ۱۲۰ کیلوگرم با وجود طاها آکگل نیازی به کشتی‌گیر دیگری نداریم.