سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

سریال قصه های لب رود

سریال قصه های لب رود


Loading the player...

 

این مجموعه با درونمایه اجتماعی و نقدی بر پدیده خرافه پردازی در 13 قسمت 45 دقیقه ای از شبکه زاگرس صدا و سیمای مرکز کرمانشاه  مهمان قاب شیشه ای مخاطبان خواهد شد.

قصه های لب رود ، با درونمای اجتماعی و مضمونی نسبتآ طنز، از حضور بازیگران بی شماری بهره می گیرد و در دو لوکیشن واقع در روستای موئینه ضبط شده است.

قصه های لب رود نام سریالی است از سری تولیدات سیمای مرکز کرمانشاه به کارگردانی آقایان غلامحسین لطفی و حسین حیدری که در قالب یک مجموعه سیزده قسمتی تهیه و تولید شده است.
نویسندگی سریال را غلامحسین لطفی بر عهده داشته و این کار به تهیه کنندگی علی محمد کاظمی فرد و مدیریت تولید حسن رحمانی با همراهی و همکاری حسام الدین صبوری و غلامحسین محبی تابستان سال 89 در روستایی به نام مویینه از توابع شهرستان صحنه ساخته شد و ساخت آن 4 ماه به طول انجامید.
در این سریال، که عوامل فنی آن اکثرا خارج از استان بودند ، هنرمندانی چون سیروس بری، ابراهیم جواهری و همچنین ثریا شیرزادی و نیلوفر جواد پور، پرویز اعراضی، ابراهیم سعداللهی، محمد حبیبیان، احمد صدفی، شبنم عظیمی و حسن رحمانی به ایفای نقش می پردازند.
درون مایه سریال، مقابله با پدیده خرافه گرایی است. اهالی دو روستا ذهنیتی عجیب از ایام گذشته، نسبت به یک پرنده دارند. مردم با این ذهنیت، به محض ورود چند نوع از آن پرنده به روستاها توسط یکی از اهالی، حوادث جالبی را می آفرینند.
کار تدوین سریال، برعهده حسین حیدری و علی محمد کاظمی فرد بوده است .

سال تولید: بهار97

کارگردانی : غلامحسین لطفی و حسین حیدری

تهیه کنندگی علی محمد کاظمی

بازیگران : سیروس بری، ابراهیم جواهری و همچنین ثریا شیرزادی و نیلوفر جواد پور، پرویز اعراضی، ابراهیم سعداللهی، محمد حبیبیان، احمد صدفی، شبنم عظیمی و حسن رحمانی به ایفای نقش می پردازند.