رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

سعه بسیاری از مراکز علمی مرهون دوراندیشی آیت الله هاشمی است - نمایش محتوای خبر

 

 

سعه بسیاری از مراکز علمی مرهون دوراندیشی آیت الله هاشمی است

سعه بسیاری از مراکز علمی مرهون دوراندیشی آیت الله هاشمی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: توسعه بسیاری از مراکز علمی و ایجاد زیرساخت های علمی و فنآوری کشور مرهون تلاش و دوراندیشی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی است. 

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری روز دوشنبه به نقل از رضا رحیمی در جلسه شورای فناوری و اطلاعات استان با اشاره به مجاهدت های آیت الله هاشمی در دوران قبل از انقلاب و همچنین دوراندیشی و تلاش های مثال زدنی ایشان برای توسعه کشور در تمامی بخش ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: با رحلت آقای هاشمی ایران گوهر گرانبهایی را از دست داد که آیندگان و تاریخ در خصوص این مرد بزرگ به خوبی قضاوت خواهد کرد.

وی صبوری، دلسوزی و وفاداری به انقلاب، اسلام، امام و رهبری را از ویژگی های بارز ایشان برشمرد و گفت: تبعیت از امام و رهبری جزء خصلت آیت الله هاشمی بود و این بزرگ مرد به لحاظ اینکه به کشور و انقلاب وفادار بود هرگز اصول حرکتی خود با توجه به ناملایمات فراموش نکرد.

رحیمی با بیان اینکه آیت الله هاشمی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سرمایه های خود را برای انقلاب و کشور هزینه کرد و گفت: ایشان با وجود تهمت ها و افتراهایی که زده می شد قبل از انقلاب جزء افراد سرمایه دار بود اما در مسیر مبارزه با رژیم طاغوت بسیاری از سرمایه های خود را هزینه کرد و افراطیون با این تهمت ها و افتراهایی که به ایشان زدند چه پاسخی برای خود دارند؟ معاون هماهنگی توسعه اقتصادی و منابع انسانی استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره تلاش های انجام شده در دولت سازندگی گفت: در دولت سازندگی به توسعه تمامی حوزه ها به ویژه توسعه فنآوری و ICT توجه ویژه شد و اگر امروز کشور در بخش فنآوری به توسعه های خوبی دست پیدا کرده زیرساخت های اصلی آن در دولت سازندگی شکل گرفت.

وی خاطرنشان ساخت: آیت الله هاشمی وقتی توسعه علمی را در مراکز دانشگاهی مشاهده می کردند اشک در چشمانشان جاری می شد که این نشان از دلسوزی و نیت خالص ایشان برای توسعه روزافزون ایران اسلامی داشت که من بارها این موضوع را به عینه مشاهده کردم.

معاون هماهنگی توسعه اقتصادی و منابع انسانی استانداری کرمانشاه بیان داشت: وقتی ایشان در خصوص مسائل علمی به دانشگاه ها می آمدند سوال های بسیار تخصصی و علمی می پرسیدند که حتی افراد دانشگاهی و تحصیل کرده هم حیرت زده می شدند که ایشان چقدر از هوش و ذکاوت بالایی در سایر حوزه ها به خصوص حوزه علمی برخوردار است.

وی در پایان با بیان اینکه آیت الله هاشمی، عزت و بزرگی را با خود به ارث برد، تصریح کرد: باید با الگو گرفتن از چنین انسان های بزرگی که برای همه یک تجربه گرانسنگ هستند با عشق و علاقه برای توسعه بیش از پیش کشور و انقلاب اسلامی کار کنیم و تلاش و جدیت دو چندانی داشته باشیم تا استان به جایگاه اصلی خود در تمامی زمینه ها رسانده شود.