سلام کرمانشاه

واقعه کربلا مجموعه رخدادهایی است که با حرکت امام حسین (ع) از مدینه به مکه و سپس به کربلا آغاز شد و به صف‌آرایی سپاه عبیدالله بن زیاد به فرماندهی عمربن سعد در برابر کاروان امام حسین(ع) وشهادت آن حضرت و یارانش در کربلا و اسارت اهل بیت انجامید. واقعه کربلا دل‌ خراش‌ترین فاجعه تاریخ اسلام نزد مسلمانان، به ویژه شیعیان ، است.حرکت امام حسین(ع) در آخرین روزهای رجب سال 60 ق، پس از مرگ معاویه، از مدینه به طرف مکه آغاز شد. در این سفر، خانواده امام و شماری از بنی هاشم و برخی از شیعیان همراه امام(ع) بودند.امام حسین (ع) حدود چهار ماه در مکه ماند ولی با توجه به احتمال کشته شدنش در مکه به دست عاملان یزید و نیز دعوت کوفیان از وی برای رفتن به کوفه ، امام روز8 ذی الحجه راهی این شهر شد. امام پیش از رسیدن به کوفه، از شهادت مسلم و پیمان‌شکنی کوفیان باخبر شد و پس از آنکه حربن یزید راه را بر ایشان بست، به سمت کربلا رفت و در آنجا با لشکر عمربن سعد روبه‌رو شد.

این روز، پرآوازه ترین روزهای سال و خاطره آمیزترین تاریخ بشری است. در این روز بزرگ، پای مردی، فداکاری و سربلندی گروه اندکی از انسان های به خدا پیوسته در برابر ده ها هزار مردان جنگی و جنایت پیشه به نمایش درامد. این روز، روز فداکاری امام حسین(ع) و یاران باوفای وی می باشد و تا ابد به آنان تعلق خواهد داشت. در این روز، حوادث و رویدادهای مهمی در سرزمین کربلا به وقوع پیوست که برای همیشه در تاریخ انسان ها ثبت و درج خواهد ماند.

سیمای استانی شبکه زاگرس در این ایام غم و حزن ویژه برنامه هایی تهیه و تولید کرده است . که برنامه سلام کرمانشاه نیز یکی از این برنامه ها می باشد .که از شنبه تا پنجشنبه ساعت 7:15 دقیقه تقدیم می گردد .

Loading the player...
سال تولید: پاییز95
عوامل تولید:

تهیه کننده : جلال اسماعیلی

مجری : حامد بهداد نژاد

تصویربردار : مهدی فرامرزی ، اسد مظفری

صدابردار : بابک آقا امیدی

کارگردان تلویزیون : هادی حشمتی

کارگردان هنری : مهدی فرامرزی