حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۷

سلام کرمانشاه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سلام کرمانشاه

Loading the player...

خیمه ماه محرم زده شد بر دل ما  باز نام تو شده زینت هر محفل ما
جز غم عشق تو ما را نبود سودایی  عشق سوزان تو آغشته به آب و گل ما


 

عزاداری، احیاء خط خون و شهادت، و رساندن صدای مظلومیت آل علی به گوش تاریخ است. اشك  زبانِ دل است و «گریه»، فریاد عصر مظلومیّت.رسالت «اشك»، پاسداری از «خون شهید» است.عزاداران حسینی، پروانگانی شیفته نورند كه شمع محفل‏آرای خویش را یافته و از شعله شمع، پیراهنِ عشق پوشیده‏اند و آماده جان باختن و پرسوختن و فدا شدن‏اند.عزاداری برای شهید كربلا، انتقال «فرهنگ شهادت» به نسلهای آینده است.عزاداری، شور و عاطفه را از شعور و شناخت، بر خوردار می‏سازد و ایمان را در ذهن جامعه هوادار، زنده نگه می‏دارد.عمیقترین پیوندها میان عقل و عشق و عاطفه و برهان، در سایه عزاداری برای عاشورا شكل می گیرد.

حسین(ع) مرگ را «پل عبور» به آخرت می‏دانست و «بقا» را در «فنا» می‏جست و «پیروزی» را در «شكست»! «زندگی» را در «مرگ» می‏دید و «ماندن» را در «رفتن» و «حضور» را در «غیبت» می‏شناخت و «شهادت» را حضور جاودانه در تاریخ می‏دانست و مرگ را برای فرزندان آدم، همچون گلوبندی زیبا برسینه دختری جوان، شایسته می‏دید.

حسین(ع) شناگر دریای خون بود و رهپوی وادی عشق. و در قربانگاه خود، در آخرین لحظات نیز، سرود توحید و رضا خواند.

حسین(ع)، كربلایی نیست، جهانی است.

حسین(ع)، هم «راه» است و هم «راهنما». هم كاروان است و هم قافله سالار.

حسین(ع)، كشتی نجات و مشعل هدایت است.

هنوز هم بشریّت، تشنه درسهای «مكتب عاشورا»ست، مكتبی كه الفبای آن، فداكاری، جانبازی، خلوص و خدامحوری است.

حسین(ع)، چشمه‏ای از حقیقت و حرّیت است كه تا ابد كام تشنگان آزادی را سیراب می‏سازد.

با فرا رسیدن ماه محرم سیمای استانی زاگرس ویژه برنامه هایی در این ایام تهیه کرده است . سلام کرمانشاه یک برنامه روتین صبحگاهی می باشد که هر روز از ساعت 07:30 دقیقه شروع شده و با عزیزان هم استانی می باشد . در این ایام حزن و اندوه در برنامه های خود آیتم هایی تهیه کرده است.اجرای برنامه را  دو  مجری به عهده خواهند داشت. مجری اصلی برنامه که از ابتدا تا انتها در بخش های مختلف حضور دارد اما مجری دیگر  بخش تازه ها که بیشتر فضای مجازی  را عهده دار اجرا  می کنند .

سال تولید: پاییز 96

تهیه کننده: پروین خدر ویسی

کارگردان : امینی

تصویردار : مسعود پوردانا

صدابردار : بابک آقا امیدی

دستیار : عاطفیان

مجریان : سروش پیمبری ، معصومه محمدی