سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

سلیمانیه میزبان دومین دوره مسابقه های مرزبانی 2 جانبه ایران و عراق - نمایش محتوای خبر

 

 

سلیمانیه میزبان دومین دوره مسابقه های مرزبانی 2 جانبه ایران و عراق

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه گفت: براساس تفاهم صورت گرفته، دومین دوره مسابقه های ورزشی 2 جانبه بین مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، در سلیمانیه برگزار می شود.

سردار سرتیپ پاسدار لطفعلی پاکباز روز سه شنبه که به منظور نشست با مرزبانان عراقی به قصرشیرین سفر کرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مرز خسروی افزود: این دوره از رقابت ها قرار است اردیبهشت ماه سال آینده برگزار شود.

نخستین دوره این مسابقه ها ابتدای امسال در قصرشیرین با حضور مرزبانان 2 کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق برگزار شده بود.و

وی اظهار کرد: برگزاری مسابقه ورزشی و فرهنگی و برنامه های مشابه در زمینه های مختلف باعث ایجاد صمیمیت و تحکیم روابط هر چه بیشتر 2 کشور می شود.

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه گفت: قرار است امروز در نشستی با فرمانده مرزبانی منطقه سوم عراق در راستای چگونگی برگزاری مسابقه های مختلف ورزشی و انتخاب نوع رشته ها تصمیم گیری شود.

سردار سرتیپ پاسدار پاکباز، ابراز امیدواری کرد با هم افزایی مرزبانان 2 طرف در عرصه های مختلف، علاوه بر تحکیم روابط دو جانبه، شاهد امنیت پایدار در مرزها باشیم.

فرمانده منطقه سوم مرزبانی عراق نیز گفت: 2 کشور جمهوری اسلامی و جمهوری عراق دارای مشترکات فرهنگی زیادی هستند.

سرتیپ ظافر نظمی جمال الحسینی بیان کرد: مسابقه های ورزشی مشترک در راستای ارتقای سطح و تبادل دانش ورزشی بین 2 طرف برگزار می شود.

این مقام مرزبانی کشور عراق اضافه کرد: امروز در ارتباط با نحوه انجام و نوع رشته های مسابقه های ورزشی بین 2 کشور عراق و ایران تصمیم گیری می شود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق ، دارای 2 مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است که اولی هم مرز با بخش حکومت مرکزی و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.

مرز خسروی در 20 کیلومتری قصرشیرین نیز دارای بزرگترین پایانه بین المللی مسافری در خاورمیانه است