جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

سمن‌ها نقش موثری در رفع مشکلات محلات حاشیه نشین دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

سمن‌ها نقش موثری در رفع مشکلات محلات حاشیه نشین دارند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: سمن‌ها با توجه به نقش ویژه خود می‌توانند با اجرای برنامه‌ها سهم موثری در رفع مشکلات مردم در مناطق حاشیه نشین ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ حسین باباجانی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در کارگروه ارتقاء سمن‌ها نقش موثری در رفع مشکلات محلات حاشیه نشین دارندوضعیت اجتماعی و فرهنگی و سلامت محلات حاشیه نشین استان که با حضور نمایندگان سمن‌های فعال در محلات هدف و همچنین مسئولین دفتر مطالعات کاربردی و امور تروزج شرکت عمران در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: مدیریت و مجموعه استانداری همواره به همکاری سمن‌ها در حل مشکلات اجتماعی و فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم برای توسعه بخش‌های مختلف اعتقاد ویژه دارد و دفتر امور اجتماعی برنامه‌های خود را تدوین و اجرایی کرده است.

همچنین در این جلسه معاون مدیزکل دفتر مور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز گفت: در سال گذشته و امسال دفتر امور اجتماعی استانداری در راستای برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی با همکاری سمن‌ها در محلات حاشیه نشین تلاش ویژه‌ای داشت که خوشبختانه دستاوردهای خوبی در این زمینه حاصل شد.

سیاوش امیری بیان داشت: در سالجاری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و با همکاری ۱۰ سازمان مردم نهاد در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، خودکشی، طلاق و مفاسد اجتماعی برنامه‌های خود را اجرایی و دنبال کردیم و قصد همکاری هر چه بیشتر با سمن‌ها به منظور کاهش بیشتر آسیب‌های اجتماعی در سال ۹۶ را داریم.

وی افزود: در ۱۰ استان کشور از جمله استان کرمانشاه اولویت‌های کاری و طرح تقسیم ملی کار برای مقابله جدی‌تر با آسیب‌های اجتماعی شکل گرفته اند و در این راستا ۱۷ میلیارد ریال اعتبار برای انجام این مهم در نظر گرفته شده است. معاون مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همچنین از تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به کاهش آسیب‌های اجتماعی در سفر رئیس جمهور به استان خبر داد و گفت: اقدامات و برنامه‌های لازم با همکاری و مشارکت سمن‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان به ویژه مناطق حاشیه نشین بکار گرفته شده و نگاه استان در راستای تقویت سازمان‌های مردم نهاد برای اجرای برنامه هاست.

در این جلسه مدیران سمن‌ها ضمن بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود، دکتر عطاران سرپرست آموزشی دفتر مطالعات کاربردی و امور ترویج شرکت عمران در خصوص رویکردهای شکل گرفته و اهداف ترسیم شده برای توانمندسازی مناطق حاشیه نشین شهر‌ها با همکاری سمن‌ها مطالبی ارائه کرد.