سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

سند توسعه شهرستان‌های کرمانشاه رونمایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند توسعه شهرستان‌های کرمانشاه رونمایی می‌شود

سند توسعه شهرستان‌های کرمانشاه رونمایی میشود

استاندار کرمانشاه از رونمایی سند توسعه شهرستان‌های این استان طی آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله رازانی امروز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: امروز بیستمین جلسه شورای برنامه ریزی استان است که دستور کار امروز تدوین سند کوتاه مدت توسعه شهرستان کرمانشاه می‌باشد. استاندار کرمانشاه افزود: برای هر شهرستان یک سند توسعه لحاظ شده و در مجموع ۱۴ شهرستان استان سند توسعه خواهند داشت و طی مراسمی نیز رونمایی خواهد شد.

رازانی در خصوص سند توسعه شهرستان‌ها گفت: این سند شامل تبیین وضعیت پتانسل‌ها، چالش‌ها است و در اختیار دستگاه‌ها قرار داده خواهد شد و بعد از اینکه آماده شد به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال می‌شود. استاندار کرمانشاه در خصوص پتانسیل‌ها گفت: گلخانه داستان تاسف باری در استان کرمانشاه است و حداقل این استان باید از ۵۰۰ هکتار گلخانه بهرهمند می‌بود اما کمتر از ۴۰ هکتار دارد. وی حل مشکل فاضلاب شهر کرمانشاه از اولویت‌های شهرستان دانست و گفت: جداسازی فاضلاب شهر اقدامی مهم است.

رازانی افزود: آب کرخه مشکل تخصیص دارد و وزارت نیرو برنامه‌ای در مورد تعطیلی پروژه‌های موجود دارد. وی بیان کرد: حاشیه بلوار طاقبستان نیاز به رونق دارد و رئیس جمهور نیز در بازدیدی که از طاقبستان داشت عنوان کرد که روستای قدیمی طاقبستان با پیکره این مجموعه همخوانی ندارد.

رازانی همچنین با اشاره موقعیت منطقه ویس قرنی در کرمانشاه گفت: ویس قرن یکی از ارادتمندان به خاندان پیامبر(ص) بود ایشان بسیار بخشنده بود و بدون دیدن پیامبر(ص) به اسلام ایمان آورد و به مادرش بسیار خدمت می‌کرد و از فرط بخشندگی حتی لباس نداشت و در صفین به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه پیش نویس سند توسعه استان باید تهیه شود، گفت: وعده ما برای تهیه سند توسعه شهرستان‌ها اول تابستان بود اما اکنون پاییز است و زمان گذشته است.

رازانی در پاسخ به پیشنهادی برای ایجاد بازار زنان در کرمانشاه گفت: مخالف تفکیک جنسیتی برای جدا کردن بازار زنان از مردان هستم. استاندار کرمانشاه با تاکید بر مطالعه و پیگیری احداث ترمینال مسافربری در شهر کرمانشاه گفت: ایجاد تله کابین و شهربازی مدرن نیز برای شهر لازم است.

وی با بیان اینکه راه آهن با پیشرفت عالی در حال اجام است، افزود: مطالعه و ساماندهی منطقه گردشگری بزازخانه، پیگیری طرح باغ موزه دفاع مقدس در شهر و ایجاد مجتمع سینمایی و تفریحی مورد تاکید است.