رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

سهم اعتبار استانی امسال گیلانغرب 117میلیارد ریال است - نمایش محتوای خبر

 

 

سهم اعتبار استانی امسال گیلانغرب 117میلیارد ریال است

سهم اعتبار استانی امسال گیلانغرب 117میلیارد ریال است

فرماندار گیلانغرب، سهم امسال این شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی ها و سرمایه ای استان کرمانشاه برای تکمیل و راه اندازی طرح های عمرانی را 117 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: در مرحله نخست تاکنون 40 میلیارد ریال از این اعتبار در بین دستگاه های اجرایی توزیع شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کرم محمدی روز یکشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی گیلانغرب افزود: این میزان اعتبار برای اجرا و تکمیل طرح های بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، فرهنگی و مذهبی، کشاورزی و منابع طبیعی، صنعت، راه های شهری و روستایی، منابع آب، حمل و نقل و عمران شهری و روستایی هزینه می شود.

وی ادامه داد: در مقایسه با سایر دستگاه های اجرایی شهرستان، راه و شهرسازی، عمران شهری و روستایی و کشاورزی به ترتیب بیشترین میزان اعتبارهای امسال را در بودجه استانی به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه از سهم مصوب سال گذشته اعتبارهای تملک دارایی ها و سرمایه ای گیلانغرب 49 میلیارد ریال تخصیص یافت، اظهار کرد: با توجه به مشکلات و کمبود منابع مالی و تحریم ها در سال گذشته، اعتبارها به طور کامل و صد درصد تخصیص نیافت.

فرماندار گیلانغرب بیان کرد: امسال با برنامه ریزی صورت گرفته، تکمیل طرح های نیمه تمام، طرح های مصوب سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین طرح هایی که در سال گذشته اعتبار مورد نیاز به آنها تخصیص نیافت، در اولویت است.

محمدی اضافه کرد که برای رفع نارسایی ها، دستگاه های اجرایی شهرستان باید با اولویت بندی طرح های عمرانی در دست اقدام ، نسبت به جذب اعتبار و تکمیل طرح ها اقدام کنند.

وی گفت: تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در مناطق روستایی از جمله طرح های اولویت دار است که باید در زمان مقرر تکمیل و به بهره برداری برسد. گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از 72 هزار تن جمعیت دارد.