رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

سهم امسال گیلانغرب از اعتبارات استانی 42 میلیارد ریال - نمایش محتوای خبر

 

 

سهم امسال گیلانغرب از اعتبارات استانی 42 میلیارد ریال

سهم امسال گیلانغرب از اعتبارات استانی

معاون فرماندار گیلانغرب گفت: سهم امسال این شهرستان از اعتبارات تملک دارایی های استان کرمانشاه برای تکمیل و راه اندازی طرح های عمرانی 42 میلیارد ریال است.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرهاد شهبازی روز پنجشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی گیلانغرب افزود: این میزان اعتبار برای اجرای 81 پروژه عمرانی در بخش های بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، فرهنگی و مذهبی، کشاورزی و منابع طبیعی، صنعت، راه های شهری و روستایی، منابع آب ، حمل و نقل، عمران شهری و روستایی هزینه می شود.


وی اظهار کرد: با توجه به مشکلات و کمبود منابع مالی و تحریم ها در سال گذشته تمامی اعتبارات به طور 100 درصد تخصیص نیافت لذا امسال با برنامه ریزی صورت گرفته تکمیل طرح های نیمه تمام و پروژه هایی که سال گذشته اعتبار به آنها تخصیص نیافت و طرح های مصوب سفر مقام معظم رهبری در اولویت است.

شهبازی با تقدیر از توجه خاص استاندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی بمنظور رفع نارسایی ها خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی شهرستان باید با اولویت بندی طرح های عمرانی در دست اقدام نسبت به جذب اعتبار و تکمیل طرح ها اقدام کنند.

وی گفت: بخش عمران شهری و روستایی با 10میلیارد ریال، بخش حمل و نقل، کشاورزی و منابع طبیعی به ترتیب بیشترین اعتبارات را در بودجه استانی امسال این شهرستان به خود اختصاص داده اند.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی نیز از اختصاص 35 میلیارد ریال اعتبار ملی برای روکش آسفالت جاده گیلانغرب به قصرشیرین خبر داد.

فتح الله حسینی گفت: این اعتبار برای روکش آسفالت 34 کیلومتر جاده گیلانغرب به قصرشیرین در حوزه استحفاظی شهرستان هزینه خواهد شد.

وی همچنین از روکش آسفالت جاده گیلانغرب به سرپل ذهاب نیز خبر داد و افزود: اعتبار لازم برای اجرای این طرح تخصیص یافته است و700 تن قیر نیز قرار شده در اختیار اداره راه و شهرسازی شهرستان برای این منظور قرار گیرد.

حسینی با اشاره به مشکلات گیلانغرب و بن بست بودن آن بر لزوم همکاری مسوولان برای رفع نارسایی ها و مشکلات شهرستان با رعایت اصل صرفه جویی و با در نظر گرفتن مشکلات کشور تاکید کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته در بخش اعتبارات ملی در حوزه راه بیشترین اعتبارات در بین شهرستان های غربی به گیلانغرب اختصاص یافته است.

گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از 72 هزار نفر جمعیت دارد.