جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

سه ماهه اول امسال ۴.۴ درصد رشد اقتصادی در کشور داشته‌ایم - نمایش محتوای خبر

 

 

سه ماهه اول امسال ۴.۴ درصد رشد اقتصادی در کشور داشته‌ایم

سه ماهه اول امسال ۴.۴ درصد رشد اقتصادی درکشور داشته‌ایم

مشاور وزیر اقتصاد، رشد اقتصادی را در ۳ ماهه اول امسال چشمگیر دانست و افزود: در این مدت ۴.۴ درصد پیشرفت داشتیم که پیش‌بینی می شود تا پایان سال این رقم به ۵ درصد برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد هاشمی امروز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه که در محل این اداره کل برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از کارهای مهم در راستای اقتصاد مقاومتی جایگزین کردن مورد مناسبی برای نفت بوده، عنوان کرد: یکی از آن درآمدهای جایگزین در آمدهای حاصل از کسب مالیات است.

وی بخش عمده مشکلات کشور را بی توجهی به نهادهای اقتصادی دانست و بیان داشت: سرمایه گذاری در بورس امنیت اقتصادی را بالا می برد و سبب افزایش نقدینگی کشور می شود. هاشمی خاطر نشان کرد: متاسفانه بیشتر مردم کشور با فعالیت بورس نا آشنا هستند لذا باید در این راه کار فرهنگی بشود.

وی گردشگری و درآمد حاصل از آن را جایگزین دیگری برای درآمدهای نفتی معرفی کرد و یادآور شد: در این راستا باید گسترش زیرساخت های گردشگری در سطح کشور جهت استفاده بهینه از این سرمایه تقویت شود.

مشاور وزیر اقتصاد رشد اقتصادی را در ۳ ماهه اول امسال چشمگیر دانست و افزود: سه ماهه اول امسال ما ۴.۴ درصد پیشرفت داشتیم که پیش بینی می شود تا پایان سال این رقم به ۵ درصد برسد.