سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سه مرکز بهزیستی در کرمانشاه افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سه مرکز بهزیستی در کرمانشاه افتتاح شد

در سومین روز از دهه مبارک فجر و با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور، سه مرکز بهزیستی در کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، نخستین مرکزی که امروز (۱۴ بهمن ماه) با حضور انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولان کشوری و استانی و تعدادی از نمایندگان استان در مجلس افتتاح شد، نخستین مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان زیر ۱۴ سال کرمانشاه بود.

این مرکز با عنوان کلبه مهر در محل مجتمع جامع توانبخشی الهیه کرمانشاه احداث شده و ظرفیت پذیرش ۴۰ کودک معلول و بدون سرپرست را دارد. قرار است در این مرکز خدمات تخصصی به معلولین در زمینه های مختلف ارائه شود.

همزمان با افتتاح این مرکز کارگاه آموزشی تولیدی قالیبافی و خیاطی نیز به صورت نمایشگاه دائمی در محل این مرکز افتتاح شد. مرکز روزانه توانبخشی خانواده و کودکان کم شنوا و ناشنوا (نغمه) دومین مرکزی بود که امروز به بهره برداری رسید. این مرکز با ارائه خدمات مربوط به شنوایی و با ظرفیت پذیرش ۵۰ کودک آغاز بکار کرده است.

افتتاح مرکز توانبخشی ضایعه نخاعی توان یاب سومین مرکزی بود که در استان به بهره برداری رسید و قرار است با ظرفیت پذیرش ۵۰ نفر به بیماران ضایعه نخاعی خدمات ارائه دهد.

افتتاح مسکن خانوارهای دارای دو معلول و شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان جوانرود از دیگر برنامه های سفر کاری رئیس سازمان بهزیستی کشور به استان کرمانشاه خواهد بود.