رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

سپاه و بسیج سازندگی همواره منشأ خدمات ارزنده و مهمی بوده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

سپاه و بسیج سازندگی همواره منشأ خدمات ارزنده و مهمی بوده اند

سپاه و بسیج سازندگی همواره منشأ خدمات ارزنده و مهمی بوده اند

استاندار کرمانشاه گفت: مجموعه سپاه پاسداران و بسیج سازندگی استان همواره منشأ خدمات مهم و ارزنده ای بوده اند که از آنها قدردانی می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، نشست مشترک مسئولین دستگاه های اجرایی استان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج سازندگی استان به منظور بررسی طرح پیشرفت و آبادانی مناطق محروم استان به ریاست دکتر رازانی استاندار و با حضور سردار ریحانی فرماندهی سپاه استان و نیز مدیران کل دستگاه های اجرایی و فرمانداران شهرهای مختلف استان برگزار شد.

دکتر رازانی در این نشست ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) و دو شهید مدافع حرم ،خدمت به محرومین را از بارز ترین صفات مومنین ذکر کرد و گفت: یکی از ارکان دین اسلام توحه به محرومین جامعه است بطوریکه در قرآن مومنین و متقین را کسانی می داند که از مال خود برای محرومین انفاق کنند و در نهج البلاغه نیز آمده که خداوند کمک به محرومین را کفاره گناهان بزرگ قرار داده است.

وی افزود: ما هم در مقام مسوول و هم در مقام یک انسان وظیفه داریم که در راه خدمت به محرومین از هیچ کوششی فرو گذار نکنیم و هرگونه محرومیت زدایی از چهره محروم ترین روستاها و دهستانها یک کار خیر و صوابی بزرگ است و خداوند متعال نیز وسیله نجات ما از گرفتاریها را در همین کارها و رفتارهایمان قرار داده است و ما نیز در محرومیت زدایی از چهره استان بسیار مصمم هستیم

 استاندار کرمانشاه اظهار داشت: از مجموعه سپاه پاسداران و بسیج سازندگی استان که همواره منشا خدمات مهم و ارزنده ای بوده اند تشکر می کنم و در بازدیدی که چندی پیش از دهستان عثمانوند در بخش سرفیروزآباد داشتیم از نزدیک شاهد فعالیتهای سازندگی بسیج بودیم که از آنها تشکر و سپاسگزاری می کنم.

رازانی در ادامه افزود: مجموعه دستگاه های اجرایی استان این آمادگی را دارند که هر گونه کمک و همکاری و همراهی که لازم است چه در بخش ارایه اطلاعات و یا هر بخش دیگری با مجموعه سپاه و بسیج سازندگی داشته باشند.

مقام ارشد استان اشتغالزایی را مهمترین دغدغه استان ذکر کرد و بیان داشت: امروز اگر با واژه محرومیت در مناطق مختلفی از استان مواجه هستیم به علت کمبود منابع و نیز فراوانی نیازهای جدید است وگرنه خدمات بسیار شایسته ای بخصوص در بحث زیرساختها در اکثر روستاها و دهستانهای استان انجام شده است اما آنجه باید در اولویت قرار بگیرد تمرکز بر روی ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق محروم است و من از این مجموعه می خواهم که بیشترین منابع و انرژی خود را در جهت ایحاد اشتغال در مناطق محروم استان بگذارند و دولت نیز وظیفه خود را در خصوص ایجاد زیرساختها و یا تکمیل طرح های نیمه تمام روستایی انجام خواهد داد و هر جایی هم که لازم است وقت و منابع بیشتری برای تحقق اشتغالزایی بگذارد حتما پای کار خواهد بود.

در این نشست سردار ریحانی نیز به بیان گزارشی از فعالیتهای انجام شده توسط سپاه و بسیج سازندگی استان پرداخت. لازم به ذکر است که این نشست به منظور چگونگی پیشرفت و آبادانی پنج دهستان عثمانوند (از توابع بخش سرفیروز آباد)، ویژنان (از توابع گیلانغرب)، بان زرده (از توابع دالاهو)، کیوانات(از توابع سنقر کلیایی) و فتح آباد (از توابع قصرشیرین)که در بررسی شاخص های محرومیت بالاترین میزان محرومیت را دارا می باشند برگزار شد.