سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

سکونت چهارصدهزار نفر از جمعیت شهری استان در بافت‌های ناکارآمد - نمایش محتوای خبر

 

 

سکونت چهارصدهزار نفر از جمعیت شهری استان در بافت‌های ناکارآمد

هزار نفر از جمعیت شهری استان در بافت‌های ناکارآمدساکن هستند

مديركل راه و شهر سازي استان كرمانشاه با بیان اینکه 400 هزار نفر از جمعیت استان در بافت‌های ناکارآمد شهری ساکنند، گفت: 300 هزار نفر این افراد در شهر کرمانشاه سکونت دارند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، عبدالله بهادري با اعلام اينكه در استان 2200 هکتار بافت فرسوده وجود دارد، گفت: این میزان در شهر کرمانشاه به 1288 هکتار می‌رسد. وی گفت: از جمعیت یک میلیون نفری شهر کرمانشاه حدود 300 هزار نفر در محلات فقیرنشین زندگی می کنند.

مديرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه تصريح كرد: در دولت يازدهم با تشکیل ستاد ملی مقابله با بافت‌های فرسوده و پیرو آن تشکیل این ستاد در استان و شهرستانها، ساماندهي بافتهای فرسوده بطور جامع مورد در دستور کار قرار گرفت، به این معنی که مسایل اجتماعی، توانمندسازی اقتصادی و بهسازی کالبد ساختمانها با هم در نظر گرفته می‌شود.

بهادری با اشاره به پرداخت تسهیلات به منظور تشويق به نوسازی در بافتهای فرسوده، مبلغ این تسهیلات را برای شهر کرمانشاه 400 میلیون ریال و برای دیگر شهرهای استان 300 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در سال 93 حدود 840 فقره تسهیلات و سال 94 نیز 1700 فقره تسهیلات به استان ابلاغ شد که تاکنون در مجموع 850 فقره آن پرداخت شده است.

وی افزود: در این مناطق همچنین بانک‌ها سند جایگزین قولنامه را می پذیرند، به این معنی که خانه هایی که قولنامه ای هستند می توانند سند ملک دیگری را برای دریافت این تسهیلات در رهن بانک قرار دهند.

مدير كل راه و شهرسازی استان كرمانشاه نقش اين اداره كل را سیاست گذاری و حمایت در توانمندسازی بافت های فرسوده با تشکیل ستاد و تعیین نیازها خواند و افزود: پروژه هایی نیز به صورت محرک نوسازی توسط این اداره در محلات اجرا می شود.

وی از ساخت یک مدرسه در محله شاطرآباد کرمانشاه در تکمیل زنجیره پروژه هایی که از قبل در این محله انجام شده و نیز ساخت پارک در شهرک شهدای شهر سنقر در راستای برنامه های محرک نوسازی خبر داد.

به گفته بهادري امسال نیز 100 میلیارد ریال اعتبار به این منظور تخصیص داده شده که قرار است با هزینه 20 میلیارد ریال یک خانه محله در فیض آباد کرمانشاه به منظور آموزش زنان سرپرست خانوار احداث شود.

همچنین مطالعات بازآفرینی خیابان حداد عادل(آبشوران) با محوریت تکیه معاون الملک هم در دست اقدام است.