سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

سیزده ۱۳کمیته اجرایی در جهت برگزاری انتخابات در شهرستان کرمانشاه آغاز به کار کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سیزده ۱۳کمیته اجرایی در جهت برگزاری انتخابات در شهرستان کرمانشاه آغاز به کار کرد

فرماندار کرمانشاه،ستاد انتخابات در قالب ۱۳کمیته اجرایی فعالیت خود را با هدف برگزاری انتخاباتی سالم آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فضل الله رنجبرفرماندار کرمانشاه در جلسه ستاد انتخابات شهرستان، با اشاره به برگزاری انتخابات در ۲۹ اردیبهشت ماه اظهار داشت: ستاد انتخابات در قالب ۱۳کمیته اجرایی فعالیت خود را با هدف برگزاری انتخاباتی سالم آغاز کرده است.

فرماندار شهرستان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس برنامه زمان بندی انتخابات که از سوی وزارت کشور ابلاغ شده است به محض وصول دستور از وزارت خانه هیأت اجرایی انتخابات شوراها نیز تشکیل می شود.

رنجبر در ادامه افزود: برابر قانون انتخابات کاندیداهای شورای شهر و روستا از سی ام اسفند میتوانند با در دست داشتن گواهی عدم سو پیشینه که از جمله مدارک الزامی مورد نیاز است برای ثبت نام به فرمانداری ها مراجعه کنند.

وی خواستار مراجعه متقاضیان از هم اکنون به مراکز پلیس +۱۰ شد و افزود: کمیته فناوری اطلاعات وظایفی از جمله برگزاری الکترونیکی انتخابات، اقدامات مربوط به شعبات اخذ رای، تجمیع و ارسال آرا و تعیین سرگروه ها و اعلام نتایج را بر عهده دارد.

فرماندار کرمانشاه همچنین از افزایش تعداد شعبات و صندوقهای اخذ رای در کرمانشاه خبر داد و گفت: در دور چهارم شوراهای شهر و روستا ۶۵۲ صندوق اخذ رای وجود داشت که امسال تصمیم بر این شد تا این تعداد را بر اساس نیاز افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه در سالهای قبل از دستگاه های احراز هویت با وجود سرعت و دقت بالا استفاده می شده افزود: امسال از افراد با شناسنامه مخدوش، فوت شده و رای دهنده تکراری اخذ رای نمی شود.

رنجبر آمادگی شهرستان کرمانشاه را برای برگزاری انتخابات الکترونیک اعلام و عنوان کرد: انتخابات الکترونیکی دارای مزایایی از جمله دقت در شمارش و تجمیع آرا است.

فرماندار کرمانشاه، نسبت به انجام اقدامات غیرقانونی نظیر شعار نویسی، دیوار نویسی و تعرض به ساختمانهای عمومی اخطار شدید داد و گفت: افراد خاطی به دادستانی معرفی می شوند.