جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

شاخصه مهم زندانبانی اسلامی رفتار انسانی با زندانیان است - نمایش محتوای خبر

 

 

شاخصه مهم زندانبانی اسلامی رفتار انسانی با زندانیان است

شاخصه مهم زندانبانی اسلامی رفتار انسانی با زندانیان است

مدیرکل زندان های کرمانشاه در جمع مسئولان بازداشتگاه‌های امنیتی نظامی، انتظامی و دیگر نهادهای امنیتی رعایت حقوق شهروندی بازداشت شدگان را مورد تاکید قرار داد و گفت: شاخصه مهم زندانبانی اسلامی رفتار انسانی با زندانیان و حفظ حقوق شهروندی آنان است. 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اژدر اسدبگی در ادامه این نشست هم اندیشی خاطرنشان کرد: نوع جرم بازداشت شدگان تاثیری در نحوه رفتار انسانی با آنان ندارد و در هر صورت توجه به حقوق شهروندی این افراد با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی ضروری است.

وی با اشاره به تدوین شیوه نامه نظام زندانبانی اسلامی از سوی شهید والامقام اسدالله لاجوردی اظهار کرد: رویه اصلاحی و تربیتی با محوریت نشر فرهنگ و اخلاق دین مبین اسلام در زندان های کشور اجرایی شده و باعث تحولات چشمگیری در این زمینه شده است.

عضوشورای قضایی استان کرمانشاه رسیدگی به مشکلات بازداشت شدگان از جمله حفظ سلامت روحی، روانی و جسمانی آنان با هدف ایجاد زمینه اصلاح و تربیت مجرمان را شغلی سخت اما تلاش صادقانه در این عرصه را موجب قرب و رضایت خداوند سبحان و مسئولان نظام از عملکرد دست اندرکاران بیان کرد.

این مقام مسئول شاخصه اصلی نظام زندانبانی اسلامی را رفتار انسانی با زندانیان وحفظ حقوق شهروندی آنان براساس تعالیم دینی توصیف کرد.