رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

شاخص فلاکت در کرمانشاه به نصف رسیده‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

شاخص فلاکت در کرمانشاه به نصف رسیده‌

شاخص فلاکت در کرمانشاه به نصف رسیده‌

استاندارکرمانشاه گفت: از زمان آغازبه کاردولت تدبیر و امید،شاخص فلاکت در استان کرمانشاه نصف شده‌ است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی بابادی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پالایشگاه آناهیتا که امروز سه‌شنبه (10 شهریور) با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با اشاره به چند شاخص مهم در استان که از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تغییر محسوس داشته‌است، افزود: دی ماه سال 92 که وارد استان شدم شاخص فلاکت در استان 55 بود که این شاخص در خرداد سال جاری به 27 یعنی حدود نصف رسید.

وی ادامه داد: بهار سال گذشته با 14.7 درصد رتبه اول بیکاری را در کشور داشتیم، اما امسال علیرغم افزایش 1.3 درصدی تعداد افراد جویای کار،  نرخ بیکاری استان در بهار به 13.7 درصد رسید و جایگاه ششم کشور را کسب کردیم.

استاندار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: با تلاش مدیران استان و ایجاد شغل در حوزه‌های مختلف تجارت، کشاورزی، صنعت و معدن بتوانیم رتبه بیکاری کرمانشاه را پایین‌تر بیاوریم.

مدیر ارشد استان کرمانشاه از بهبود فضای کسب و کار استان نیز خبر داد و تاکید کرد: در گذشته از لحاظ این شاخص استان سی‌ام کشور بودیم و اکنون در جایگاه بیست و چهارم کشور قرار داریم.

رضایی بابادی در ادامه از استعدادهای کرمانشاه خصوصا پتانسیل‌های مرزی و تجاری استان یاد کرد و افزود: باید از این ظرفیت خوب بیش از گذشته برای توسعه استانی که درگیر این همه ناملایمات، بیکاری و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن است، استفاده کنیم.

وی در ادامه خصوص آغاز عملیات اجرایی پالایشگاه آناهیتا با 9 سال تاخیر، گفت: امروز با همت مدیران دولت تدبیر و امید خصوصا وزیر نفت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تلاش نمایندگان و مسئولین استان، شاهد آغاز عملیات اجرایی آناهیتا هستیم که امیدواریم این پروژه با سرعت خوبی در استان پیش برود.