جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

شرایط جدید درجه بندی باشگاههای ورزشی استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

شرایط جدید درجه بندی باشگاههای ورزشی استان کرمانشاه

شرایط جدید درجه بندی باشگاههای ورزشی استان کرمانشاه

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از تعیین شرایط جدید برای درجه بندی باشگاههای ورزشی سطح استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛مجتبی جوهری با اشاره به اینکه با شگاههای ورزشی استان از نظر نوع سرمایه گذاری،حجم،ماهیت فعالیت و چگونگی گسترش تاسیسات و فضاهای ورزشی از تقسیم بندی باشگاههای ورزشی به سه درجه یک،دو و یا سه خبر داد.

وی در خصوص این تقسیم بندی گفت:باشگاههایی که دارای سند مالکیت به نام موسس و پارکینگ خصوصی باشند،حداقل در سه رشته ورزشی فعال باشد، مشروط به اینکه یکی از این رشته ها پایه(شنا،دوومیدانی و ژیمناستیک)باشد،امکان فعالیت رشته های ورزشی در سالن های با ابعاد استاندارد و به صورت جداگانه مقدور باشد،در طول سال فعالیت داشته باشد،حداقل سالانه 200 نفر به آمار بیمه ورزشی و ورزشکار سازمان یافته خود اضافه نماید و نهایتا اینکه در مسابقات کشوری و استانی زیر نظر هیئت های استانی فعالیت داشته باشند در این طرح به عنوان باشگاه درجه یک مجوز فعالیت خواهند داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه؛در ادامه به تعیین شرایط کسب مجوز درجه 2 برای باشگاههای ورزشی نیز اشاره کرد و گفت:این قبیل باشگاهها باشد حداقل 170 متر مربع مساحت مفید و امکانات ورزشی مناسب،فعالیت دائمی و مسمتر در حداقل 3 رشته ورزشی،افزایش سالانه 100 ورزشکار سازمان یافته(بیمه ورزشی)در طول سال و حضور در مسابقات ورزشی را در طول سال داشته باشند.

جوهری همچنین اظهار کرد:آندسته از باشگاههایی که دارای فضای مفید ورزشی به مساحت حداقل 150 متر،فعالیت دائمی و موقت در طول سال باشند درجه 3 محسوب می شوند و باید طبق تعرفه اعلام شده کار کنند.

وی تاکید کرد:این قبیل باشگاهها باید در طول سال حداقل 50 نفر به افراد بیمه شده خود اضافه نمایند. مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه اضافه کرد:کلیه فرایند های مربوط به تمدید مجوز باشگاههای ورزشی سطح استان بر اساس این مصوبه کمیسون ماده پنج انجام خواهد شد.

جوهری همچنین از تحصیلات مربیان،درجه مربیگری،سابه فعالیت ورزش و کسب عنوان قهرمانی، از جمله موارد ذکر کرد که در تعیین درجه باشگاه مؤثر هستند.

وی در پایان افزود:آندسته از باشگاههایی که امکانات ورزشی ویژه جانبازان و معلولین،نابینایان و کم بینایان و بیماری های خاص داشته باشند و به این عزیزان سرویس بدهند از امتیازات ویژه در تعیین درجه بندی بهره مند خواهند شد.