جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

شرکت تاکنون 21 هزار کلاس اولی در طرح سنجش سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت تاکنون 21 هزار کلاس اولی در طرح سنجش سلامت

تاکنون 21 هزار کلاس اولی درطرح سنجش سلامت شرکت کرده‌اند

معاون آموزش و پرورش استثنایی کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون کار سنجش سلامت بیش از 21 هزار نفر از نوآموزان کلاس‌اولی در پایگاه‌های سنجش سلامت استان انجام شده است، گفت: از این تعداد 18 هزار نفر مشکل خاصی نداشته‌اند و مستقیما برای ثبت‌نام به مدارس عادی معرفی شده‌اند.

مسلم امیری در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه 3271 نفر از نوآموزان کلاس‌اولی که در طرح سنجش سلامت شرکت کرده‌اند مشکوک به مشکل تشخیص داده شده‌ و برای بررسی بیشتر به مراکز تخصصی ارجاع شده‌اند، گفت: از این تعداد 840 نفر مشکوک به مشکل بینایی، 531 نفر مشکوک به مشکل شنوایی، 1453 نفر مشکوک به مشکل آمادگی تحصیلی، هشت نفر مشکل جسمی حرکتی و 439نفر نیز بیش از یک مشکل داشته‎‌اند.

امیری در ادامه با اشاره به اینکه امسال همچنین به صورت آزمایشی طرح سنجش سلامت در مورد پیش‌دبستانی‌ها در سطح پنج منطقه شهر کرمانشاه انجام خواهد شد، گفت: این طرح در شهرستان‌های هرسین، قصرشیرین، پاوه، اسلام‌آبادغرب و شهر کرمانشاه اجرایی خواهد شد.

به گفته معاون آموزش و پرورش استثنایی کرمانشاه کار سنجش سلامت پیش‌دبستانی‌ها در مورد متولدین بین دوم مهر ماه 89 تا اول مهر ماه سال 90 انجام خواهد شد.

امیری با بیان اینکه این طرح با هدف تشخیص به هنگام و تلاش در راستای ارتقای سطح توان نوآموزان انجام خواهد گرفت، گفت: این طرح در صورت رضایت‌بخش بودن در سال‌های آتی در سطوح بیشتر اجرایی خواهد شد.

امیری افزود: نوآموزانی که در دوره پیش‌دبستانی در طرح سنجش سلامت شرکت کنند، دیگر برای ورود به مدرسه نیاز به شرکت در طرح سنجش سلامت نخواهند داشت.

معاون آموزش و پرورش استثنایی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه طرح سنجش سلامت از 16 خرداد ماه آغاز شده، گفت: به احتمال زیاد کار سنجش سلامت کلاس‌اولی‌ها تا 20 شهریورماه ادامه خواهد یافت.

امیری در ادامه تعداد پایگاه‌های سنجش سلامت استان را 30 پایگاه دانست و افزود: از این تعداد 20 پایگاه ثابت، 9 پایگاه سیار و یک پایگاه نیز پایگاه تخصصی تست هوش است.

وی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته 27 هزار و 180 نوآموز کلاس‌اولی در استان کرمانشاه در طرح سنجش سلامت شرکت کردند، گفت: 47.8 درصد این افراد دختر و 52.2 درصد پسر بودند.

امیری پیش‌بینی کرد: امسال شاهد افزایش حدود یک درصدی کلاس‌اولی‌های پسر نسبت به سال گذشته باشیم. معاون آموزش و پرورش استثنایی کرمانشاه پیش‌بینی کرد: تعداد کلاس‌اولی‌هایی که در طرح سنجش سلامت شرکت می‌کنند به 29 هزار نفر برسد.