رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

شرکت ۱۰۰نفر درطرح نذر خون - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت ۱۰۰نفر درطرح نذر خون

شرکت ۱۰۰نفر درطرح نذر خون

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه از اهدای خون توسط ۶۵۰ کرمانشاهی طی ایام محرم خبر داد و گفت: هم چنین ۱۰۰ نفر در طرح نذر خون شرکت کردند.

ابراهیم سلطانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص میزان اهداهای صورت گرفته در طی ایام محرم در استان کرمانشاه گفت: در طی ایام محرم و به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی حدود ۸۵۰ نفر از اهدا کنندگان خون در استان به پایگاه های انتقال خون مراجعه کردند.

وی افزود: از این تعداد حدودا ۶۵۰ نفر موفق به اهدای خون شدند که ۹۰ درصد از آن را آقایان و ۱۰ درصد را خانم ها تشکیل داده اند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه بیشترین اهدا را مربوط به روز عاشورای حسینی دانست و گفت: هم چنین بیشترین اهدا کنندگان را گروه های خونی مثبت تشکیل داده اند.

وی در پاسخ به اینکه بیشترین اهدا مربوط به چه رده سنی و چه کسانی از نظر جنسیت بوده (مرد یا زن)؟ نیز گفت: رده سنی میانسالان و آقایان با ۹۰ درصد اهدا بیشترین اهدا کنندگان از این نظر بوده اند.

سلطانیان هم چنین در پاسخ به اینکه، چند نفر در طرح نذر خون شرکت کرده اند؟ افزود: حدود ۱۰۰ نفر در این طرح شرکت کردند و همه خون های اهدایی مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه در پاسخ به این سوال که، وضعیت بانک خون استان با توجه به اهداهای اخیر چگونه است؟ نیز گفت: هم اکنون ذخیره کافی و مناسب جهت تامین نیازهای خونی بیماران و مراکز درمانی در استان وجود دارد.