جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

شرکت ۱۹۰۰ نفر در طرح کتابخوانی کانون پرورش فکری کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت ۱۹۰۰ نفر در طرح کتابخوانی کانون پرورش فکری کرمانشاه

شرکت ۱۹۰۰ نفر در طرح کتابخوانی کانون پرورش فکری کرمانشاه

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، از شرکت ۱۹۰۰ نفر در طرح کتابخوانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا موزونی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه امروزدوشنبه در مراسم اهدای نشان زرین به کتابخوانان برتر عضو کانون پرورش فکری که در محل مجتمع آفرینش برگزار شد گفت: هر سال از ۲۲ تا ۲۷ آبانماه به نام هفته کتاب و کتابخوانی نام گذاری شده است.

وی به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: در همین راستا از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی هفته ای را به این نام نامگذاری کردند که این امر نشان از اهمیت بالای کتاب و کتابخوانی است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، شعار امسال طرح را "کتاب در خدمت دانایی" بیان کرد و اذعان داشت: حدود ۱۶ سال است که این طرح در کانون به عنوان یک اصل به صورت جدی پیگیری می شود.

موزونی در ادامه بیان داشت: از اول فروردین فرآیند کتابخوانی را به صورت ویژه آغاز کردیم و در هفته کتاب و کتابخوانی افراد برتر معرفی و تجلیل می شوند.

رها نشدن دانش آموزان در موضوع کتابخوانی از اهداف طرح کتابخوان برتر است وی یادآور شد: در استان کرمانشاه در ۳۴ کتابخانه این طرح اجرا و ۶۸ طرح در مراکز کانون های استان با خلاقیت و ابتکار کار شده است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه یکی از خصوصیات ویژه این طرح را رها نشدن دانش آموزان در طول طرح با کتاب عنوان و خاطر نشان کرد: مطالعه کتاب و خلاصه نویسی در طول طرح و همچنین ارائه خلاصه به مربی بصورت هفتگی سبب می شود افراد شرکت کننده علاقه به کتابخوانی بپردازند و این فرهنگ در بین آنها نهادینه شود.

موزونی از شرکت یک هزار و ۹۰۰ نفر در طرح کتابخوانی خبر داد و گفت: توسط این تعداد شرکت کننده ۱۹۰ هزار جلد کتاب مطالعه شد و ۳۶ نفر برگزیده شدند که در آخر به ۴ نفر برتر نشان زرین اهدا می شود.

وی خطاب به دانش آموزان بیان داشت: بازی‌های رایانه ای همانند کلش، هیچ خاصیتی برای کودکان و نوجوانان ندارد لذا از پرداختن به این حوزه امتناع کنید.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه از اجرای یک طرح جالب برای دانش آموزان خبر داد و گفت: این طرح در آموزش و پرورش تصویب شده و قرار است به زودی در مدارس اجرایی شود.

وی افزود: طی این طرح دانش آموزان به همراه معلم هایشان یک روز در هفته در کانون ها حضور می یابند. گفتنی است در پایان این همایش از ۴ نفر برتر با اهدای نشان زرین تقدیر به عمل آمد.