رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

شرکت 12 هزار نوآموز کرمانشاهی در طرح سنجش سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت 12 هزار نوآموز کرمانشاهی در طرح سنجش سلامت

شرکت نوآموزان کرمانشاهی در طرح سنجش سلامت

به گفته رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه تاکنون 12 هزار نفر از نوآموزان کلاس اولی استان در طرح سنجش سلامت شرکت کرده اند.

علی احمد حاتمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدود 30 هزار نو آموز کلاس اولی در سطح استان داشته باشیم، گفت: تاکنون حدود 30 درصد این افراد در طرح سنجش سلامت شرکت کرده اند.

به گفته حاتمی حدود سه هزار نفر از نوآموزان کلاس اولی استان که سال گذشته را در مراکز پیش دبستانی سپری کرده اند، اواخر سال قبل در طرح سنجش سلامت شرکت کردند.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه تعداد پایگاه های سنجش سلامت موجود در استان را 20 پایگاه غربالگری اولیه و یک پایگاه تخصصی تست هوش دانست و گفت: نوآموزانی که در غربالگری های اولیه مشکوک به مشکل تشخیص داده شوند، جهت غربالگری های تخصصی به درمانگاه های دولتی و خصوصی ارجاع می شوند.

حاتمی افزود: در پایگاه های سنجش سلامت دانش آموزان از نظر شاخص های آمادگی تحصیلی، بینایی، اختلال رفتاری، اختلال گفتاری، مشکلات دهان و دندان و... مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت نبود مشکل به مدارس معرفی می شوند.
به گفته حاتمی طرح سنجش سلامت نوآموزان کلاس اولی از 23 خرداد ماه آغاز شده و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

وی سپس از والدینی که تاکنون نسبت به ثبت نام فرزندان کلاس اولی خود در مدارس اقدام نکرده اند خواست تا برای ثبت نام اولیه و معرفی و ارجاع به پایگاه های سنجش سلامت به مدارس مراجعه کنند، زیرا تنها کلاس اولی هایی در مدارس ثبت نام نهایی خواهند شد که در طرح سنجش سلامت شرکت کرده باشند.